Ahlak bozan çeşmeye kilit vuruldu!

Ahlak bozan çeşmeye kilit vuruldu!.13570
  • Giriş : 18.11.2008 / 22:40:00

Zonguldak'ta köylüler köye şort ve atletle gelen yabancıların ahlaklarını bozduğu gerekçesiyle cezayı demir parmaklarla ördükleri çeşmeye kestiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zonguldak'ta bir çeşmeye, özellikle yaz aylarında şort ve atlet gibi kıyafetlerle gelenlerin sayısı artması nedeniyle kilit vuruldu.
Edinilen bilgiye göre, Kozlu beldesine bağlı Kızılcaköse köyündeki bir çeşmenin suyunun temiz ve tadının güzel olması nedeniyle, şehrin birçok yerinden insanlar araçlarıyla köye gelmeye başlaması, özellikle yaz aylarında atlet ve şortla su almak için köye gelmeleri üzerine rahatsız olan köylüler, demir parmaklarla çevirdikleri çeşmeye kilit vurdular.

Köydeki yaşayan yaklaşık 30 aile de, kopyalanan anahtarlarıyla kilidi açıp, çeşmeden su ihtiyaçlarını karşılıyor. Köy azası Tahsin Girgin gazetecilere, köylerine yabancıların uygunsuz kıyafet ve davranışlarla köy halkını rahatsız ettiğini ifade etti. Su almaya gelen bazı erkeklerin köy içindeki çeşme önünde yaptığı uygunsuz konuşmalardan da rahatsız olduğunu anlatan Girgin, çeşmeye vurulan kilitle bu tür olayların da kontrol altına aldıklarını kaydetti.

Girgin, "Köyümüzün suyu çok güzel. İnsanın içtikçe içesi geliyor. Suyumuzun ününü duyanlar bidonlarla su doldurmaya geliyorlar. Normal şartlarda su dolduranlardan hiç bir şikayetimiz yok. Yaz mevsiminde denizden çıkanlar üstlerinde bikini ve şortla su almaya geliyorlar. Bu da bizi köy olarak rahatsız ediyor. Köydeki genç kızlarımızın ve genç erkeklerimizin ahlakı bozuluyor. Su doldurmaya gelen erkekler, çevredeki bulunan kadınlara rağmen uygunsuz şekilde konuşuyordu.

Bu da çocuklarımıza kötü örnek oluyordu. Birde gece geç saatlerde yüksek sesle müzik dinleyerek su alıyor ve bizi rahatsız ediyordular. Bizde bu olayların önüne geçebilmek için suyu kontrollü bir şekilde dağıtmaya başladık. Suyun etrafını demir parmaklıkla kapattık. Şu anda su almaya gelen nezaketle suyun anahtarını istiyor ve suyunu alıyor. Çeşmeye kilit vurduktan sonra rahat ettik" dedi.
Girgin, ahlaka ve kılık kıyafete dikkat edildiği sürece isteyen herkesin çeşmeden su alabileceğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*