Ahlaksızlığın muhafazakarı olmaz

Ahlaksızlığın muhafazakarı olmaz.13213
  • Giriş : 03.11.2008 / 00:30:00
  • Güncelleme : 02.11.2008 / 23:47:13

Hüseyin Üzmez tartışmasına Çelik de katıldı. Bakan Çelik, "Ahlaksızlığın muhafazakarı, şusu, busu olmaz' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa'nın Mudanya ilçesinde 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar suçundan tutuklandıktan sonra geçtiğimiz Salı günü tahliye olan Hüseyin Üzmez tartışmasına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de katıldı. Bakan Çelik, "Ahlaksızlığın muhafazakarı, çağdaşı, şusu, busu olmaz. Yanlışlık, ahlaksızlık varsa kim yaparsa yapsın, bu kadrolar 'ahlaksız' der. Yanlış yapanın arkasında durmayız'' dedi.

AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığı'nın olağan kongresine katılan Bakan Faruk Çelik, terörle mücadelenin, bütün 70 milyonun vermesi gereken bir mücadele olduğunu kaydetti.

Bakan Çelik, "Bu mücadele sırasındaki ayrışmanın, teröristi memnun edeceğini unutmamamız lazım. Türkiye'nin kalkınmasına karşı olanlar, terör belasını 25 yıldır yaşatmaktadırlar. Güçlü bir Türkiye, 100 sene önceki hinterlandın kontrol altına alındığı bir ülkedir. Güçlü Türkiye'yi düşündüğünüz zaman, kimse gelip de Irak'ta petrol kuyuları üzerinde at koşturamayacak, kimse gelip bu geniş coğrafya üzerinde hak iddiasında belki de bulunamayacak. Bizim bir çakıl taşını vereceğimiz hiç kimse olmadığı gibi alacağımız çok şeyler var. Terörle mücadelede yanlışlıklar, eksiklikler, yanlış yapanlar olacaktır" dedi.

Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik'in yazar Hüseyin Üzmez'in tahliyesine ilişkin açıklamalarını hatırlatan Çalışma Bakanı Faruk Çelik şöyle devam etti;

"Ahlaksızlığın muhafazakarı, çağdaşı, şusu, busu olmaz. Yanlışlık, ahlaksızlık varsa kim yaparsa yapsın, bu kadrolar 'ahlaksız' der. Yanlış yapanın arkasında durmayız. Onun için terörle mücadelede yanlış yapanlar, hatalı olanlar olabilir. 'Hatalı olanların yakasına yapışalım' derken siz kalkıp da kurumsal olarak Türkiye'yi sıkıntıya sokacak bir bakış açısını sergilerseniz, bu Türkiye'ye terörle mücadelede verilecek en büyük zarardır. Onun için toptancı mantıktan herkes vazgeçsin. Siyasetçi de olsa asker de polis de kamu görevlisi de olursa olsun, yakasına yapışılır, hukuk devletinde hesabı sorulur. Bunun dışında kurumsal toptancı mantıkla kurumları lekelemek karalamak, terörle mücadelede bir anlamda zaafa düşmemiz açısından son derece olumsuz noktaya Türkiye'yi taşımak demektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*