Ahlat'ta sel baskını

Ahlat'ta sel baskını.15140
  • Giriş : 20.06.2009 / 08:46:00

Bitlis'in Ahlat ilçesinde aşırı yağmur sonucu oluşan sel nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


İlçede yaklaşık bir saat süren şiddetli yağmurun ardından meydana gelen sel, su baskınlarının yanı sıra, kanalizasyon borularının tıkanmasına ve yolların tahrip olmasına neden oldu.

Konuyla ilgili olarak basın mensuplarına açıklamada bulunan Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, ilçede adeta doğal afet yaşandığını, sel sonucunda ilçenin alt yapısının çalışmaz hale geldiğini söyledi.

Çoban, şöyle konuştu:

''Şu an bir doğal afetle karşı karşıyayız. Bu afet ilçemize çok ciddi derecede hasar verdi. Alt yapımızda ciddi sorunlar ortaya çıkmış oldu. Ancak Allah'a şükrediyoruz ki şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşamadık. Tüm ilçeyi kaymakamımızla beraber dolaşarak hasarları yerinde tespit etmeye çalıştık.''

İlk belirlemelere göre ilçede hayvan telefinin olduğunu belirten Çoban, bunun yanı sıra bazı yollarda çökmeler başladığını, birçok yerde menfezlerin tıkanması nedeniyle, yolları ulaşıma kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Çoban, ''Kanalizasyondaki tıkanmalar bizi çok rahatsız ediyor. Şu anda kendi araçlarımızla tıkanan menfezlerimizin bir bölümünü açmaya çalışıyoruz. Yine kendi araçlarımız haricinde, ilçede bulunan özel iş makinelerini de kiralayıp çalıştırıyoruz. Ancak görünen o ki ilçedeki alt yapı tam bir faciaya dönüştü'' dedi.

Tüm olumsuzluklara rağmen durumu kontrol altına aldıklarını belirten Çoban, gerekli yerlerde tüm ekiplerini devrede tuttuklarını, Bayındırlık Müdürlüğünden elamanların hasar tespiti yapacaklarını ifade etti.

Çoban, 85 kişilik bir ekiple çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, araç sayısının yetersiz olmasının işlerini güçleştirdiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*