Ahmedinajad öptü, nikah gitti

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

İran'da Yahudi soykırımını tartışmaya açan uluslararası konferansa katılan bir Musevi'nin eşi, bu kare yüzünden kocasından boşanmak için din adamlarından yardım istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İran'ın başkenti Tahran'da 12 Aralık 2006'da düzenlenen ve İran lideri Mahmud Ahmedinejad ile Yahudi hahamların kucaklaşmalarına sahne olduğu için dünyada büyük yankı uyandıran Yahudi Soykırımı Konferansı, bu kez yol açtığı bir boşanma davası ile gündemde. Boşanmanın nedeni ise Siyonizm ve İsrail karşıtı Neturei Karta grubunun önde gelen hahamlarından Moshe Aryeh Friedman'ın toplan- tının açılışı sırasında Ahmedinejad ile öpüşmesi. Friedman'ın eşi, Ahmedinejad ile öpüşen kocasından boşanmak için din adamlarından yardım istedi. Konferansa beş Neturei Karta yetkilisi ile katılan Haham Friedman, Tahran'dan Viyana'ya dönünce karısının kendisini terk ettiğini gördü.

BAŞKA EŞ BULSUN TAVSİYESİ

Konferanstan sonra iki hafta kadar İran'da kalan Friedman, üniversitelerde İsrail devleti aleyhine konuşmalar yapmıştı. Yedioth Ahronoth gazetesi, konuyla ilgili haberinde, “Ahmedinejad'ı öpen Friedman, artık kendisini öpmeye razı olacak başka bir eş bulmak zorunda” yorumunu yaptı. Gazetede yer alan habere göre, New York'a giden eşi, Friedman'dan boşanabilmek için Yahudi din adamlarından yardım istedi. Neturei Karta (Şehrin - yani Kudüs - Muhafızları) adlı grup, İsrailoğullarının günahları nedeniyle Kudüs'ten sürüldüğünü ifade ederek, Mesih'in yeryüzüne inişine kadar kutsal kente dönülemeyeceğini savunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious