Ahmedinejad, Halid Meşal'le görüştü

Ahmedinejad, Halid Meşal'le görüştü.13958
  • Giriş : 02.02.2009 / 12:23:00

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Hamas'ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal'i kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tahran'daki görüşmede İsrail saldırıları sonrası Gazze Şeridi ve bölgedeki gelişmeler değerlendirildi.

Edinilen bilgiye göre, Tahran'daki görüşmede İsrail saldırıları sonrası Gazze Şeridi ve bölgedeki gelişmeler değerlendirildi.

Ahmedinejad, Gazze Şeridi'ndeki kuşatmanın kaldırılması, geçişlerin açılması ve Filistin halkına yardım ulaştırılması gerektiğini belirtti.

İsrail liderlerinin yargılanması ve bu ülke ürünlerinin boykot edilmesi gerektiği görüşünü yineleyen Ahmedinejad, "Nihai zafer için Filistin halk direnişi desteklenmeli" dedi.

Dünya kamuoyunun İsrail'e baskı yapmasını da isteyen Ahmedinejad, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yeni bir saldırı başlatma niyetinde olduğunu ifade etti.

İran Cumhurbaşkanı, Filistin halkının tüm dünyayı temsilen zorba güçler karşısında direndiğini, bu mücadelenin devam etmesiyle direniş cephesinin büyüyeceğini kaydetti.

Meşal de konuşmasında, Filistin halkına desteklerinden dolayı İran halkı ve devletine teşekkür etti.

İsrail'in yeni bir saldırısının önlenmesi gerektiğini belirten Meşal, "Bugün tüm Filistinliler, toprakların kurtarılması ve zafer için tek yolun İsrail karşısında direnmek olduğuna inanıyor" diye konuştu.

Meşal, Tahran'ı ziyareti kapsamında Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki ile bir araya gelmiş ve dini lider Ayetullah Ali Hamaney tarafından kabul edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*