Ahmedinejad, meydan okudu: Bu yaptırımların içi boş

  • Giriş : 30.10.2007 / 13:25:00
  • Güncelleme : 30.10.2007 / 13:26:51

Ahmedinejad, ABD'nin İran'a karşı açıkladığı yeni yaptırım programını "içi boş" olarak nitelendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ABD'nin İran'a karşı açıkladığı yeni yaptırım programını "içi boş" olarak nitelendirdi ve bunların kendileri için anlam taşımadığını söyledi.

İran-Irak savaşında şehit olan öğrencileri anma için düzenlenen programda konuşan Ahmedinejad, "Bu tek taraflı yaptırımların içi boş. Bunların bizim açımızdan değeri yok. Bu da ABD'nin tek başına bize zarar veremeyeceğini gösteriyor" dedi.

ABD'nin yaptırımlarla İran'ı "kesin hakkından geri atım attıracağını düşündüğünü" söyleyen Ahmedinejad, "hiçbir zaman tehditlere boyun eğmeyeceklerini ve nükleer programa devam edeceklerini" vurguladı.

"Düşmanların bütün siyasi komploları boşa çıkmış, İran'ın siyasi hakkı artık tespit edilmiştir" diyen Ahmedinejad, adil bir müzakereden yana olduklarını, ancak kendi kesin haklarını da hiç kimseyle müzakere etmeyeceklerini belirtti.

İran'ın nükleer dosyasının BM Güvenlik Konseyinden Uluslararası Atom Enerjisi Kurumuna (UAEK) döndüğünü savunan Ahmedinejad, Güvenlik Konseyince yeni yaptırım girişimlerinin de "sonuçsuz" kalacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious