Ahmedinejad Anıtkabir'e gitmeyecek

Ahmedinejad Anıtkabir'e gitmeyecek.9204
  • Giriş : 30.07.2008 / 09:32:00

Gül ün davetlisi olarak gelen İran lideri, resmi ziyaret olmadığı için Anıtkabir e gitmeyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

14 Ağustos’ta Türkiye’ye gelecek olan İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, Ankara yerine İstanbul’da ağırlanacak. Gül’ün davetlisi olarak gelen İran lideri, resmi ziyaret olmadığı için Anıtkabir’e gitmeyecek

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 15. Bağlantısızlar Hareketi Dışişleri Bakanları Konferansı için gittiği Tahran'da İran'ın nükleer programıyla ile ilgili krizi de çözmeye çalışıyor. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Babacan'ı daha önce tespit edilen tarihten bir gün önce ve konferansın düzenlendiği binada kabul etti. Babacan, daha sonra İran Ulusal Yüksek Güvenlik Konseyi Başkanı ve Başmüzakereci Said Celili ve Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki ile bir araya geldi. Görüşmelerde, ‘’kardeş ve dost’’ iki ülkenin her alanda işbirliğine gitmeleri ve bunu geliştirmeleri konusunda ortak irade ve kararlılık sergiledikleri belirtildi. Öncelikli olarak ikili ilişkiler, İran’ın Batılı ülkelerle yürüttüğü nükleer müzakereler ve Ahmedinecad’ın Türkiye ziyareti konuları ele alındı.

RESMİ NİTELİĞİ YOK

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, 14 Ağustos’ta Türkiye’ye geliyor. Ahmedinecad’ın İstanbul’a yapacağı çalışma ziyareti “resmi” nitelik taşımayacağı için İranlı lider Anıtkabir’i ziyaret etmeyecek. İran’da bulunan Ali Babacan, ziyaretin kesin tarihi ve içeriğini İran ile eşzamanlı olarak açıklayacaklarını belirtti.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*