Ahmedinejad; 'Bu büyük bir yalan!'

  • Giriş : 10.05.2006 / 00:00:00

Ahmedinejad, uluslararası toplumun, İran'ın nükleer programıyla ilgili dile getirdiği endişeleri "büyük bir yalan" olarak niteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Endonezya'da bir basın toplantısı düzenleyen Ahmedinejad, İran halkının uluslararası toplumun aldığı yanlış kararlardan kızgınlık duyduğunu ifade ederek, "İran halkının kendi haklarını savunmaya yetecek kapasitesi var" diye konuştu.

Batılı ülkelerin İran'ın nükleer programı ile ilgili endişelerine tepki gösteren Ahmedinejad, "Nükleer programdan endişe duymuyorlar. Kendilerin zaten nükleer programlar yürütüyorlar ve her geçen gün bu faaliyetlerini genişletiyorlar. Her gün yeni kitle imha silahları deniyorlar" dedi. Ahmedinejad, "Büyük güçler, endişeliymiş gibi yapıyorlar, bu büyük bir yalan" diye konuştu.

Ahmedinejad, ABD Başkanı Bush'a gönderdiği ve Beyaz Saray yönetimi tarafından "saçma" olarak değerlendirilen mektubu ile ilgili olarak ise, "mektubu gönderme kararının doğru olduğunu ve ABD'nin tepkisi hakkında yorum yapmayacağını" söyledi.

ABD,Ahmedinejad'ın göndermiş olduğu mektubu önemsemeyerek, bunun nükleer tartışmaları saptırmaya yönelik olduğunu belirtmişti.

Ahmedinejad'ın Endonezya ziyaretinin en önemli gündem maddesinin iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler olduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious