Ahmedinejad 'gelişmeler için' Gül'ü aradı!

  • Giriş : 27.10.2007 / 21:15:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü telefonla arayan İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Türkiye'nin terörle mücadelesine ilişkin son gelişmeler hakkında bilgi aldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad ile görüşmesinde, Türkiye'nin, Irak'ın toprak bütünlüğüne büyük önem verdiğini, Şii, Sünni, Arap ve Kürt tüm Iraklılar'ın, Türkler'in kardeşi olduğunu, Irak yönetimi ve Kürtler'in Türkiye'nin hedefi olmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, terör örgütünün Kuzey Irak'ı bir üs olarak kullandığı ve diplomatik yolların tükenmekte olduğu gerçeğine dikkati çekerek, bölgedeki PKK varlığına son verme konusunda Türkiye'nin kararlılığını vurguladığı bildirildi.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın da görüşmede, Türkiye'nin kaygılarını anlayışla karşıladıklarını, İran'ın da terörle mücadele içinde olduğunu belirttiği, gelişmeleri yakından ve endişe ile izlediklerini ifade ederek, şehit ailelerine de başsağlığı dileklerini ilettiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious