Ahmedinejad hasta düştü

Ahmedinejad hasta düştü.9204
  • Giriş : 26.10.2008 / 13:03:00

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad aşırı çalışmaktan hasta düştü. Ahmedinejad'ın günde 20 saat çalıştığı ve uyumakta zorluk çektiği iddia ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ahmedinejad'ın yakın çalışma arkadaşlarından milletvekili Muhammed İsmail Kevseri, resmi haber ajansı İRNA'ya yaptığı açıklamada, Ahmedinejad'ın hasta olduğunu ama "er geç iyileşeceğini" söyledi.

Kevseri, Ahmedinejad'ın BM Genel Kurulu'na katılmak için yaptığı son New York ziyaretine katılmıştı.

Ahmedinejad'ın hastalığı hakkındaki söylentiler, devlet başkanı seçiminde yeniden aday olup olmayacağı konusunda da kuşkular yarattı.

Hastalık haberlerinden önce Ahmedinejad'ı destekleyen siyasi gruplar arasında devlet başkanı adayının kim olacağı konusunda tartışmalar yaşanıyordu. Bu tartışmalar, Ahmedinejad'ın, kendisini destekleyen aşırı muhafazakar grupların "otomatik olarak" adayı olmadığı şeklinde yorumlanmıştı.

Ahmedinejad geçen salı gününden beri halkın önüne çıkmadı. Devlet televizyonu Ahmedinejad'ın dün, Irak savaşında ölen askerlerin yeni bulunan kalıntılarının gömülmesi için düzenlenen cenaze törenine katıldığını söyledi, ancak Ahmedinejad'ın törende çekilen herhangi bir görüntüsünü yayımlamadı.

Ahmedinejad'ın günde 20 saat çalıştığı ve uyumakta zorluk çektiği iddia ediliyor.

Kevseri ise Ahmedinejad'ın adaylığı konusundaki spekülasyonları reddetti.

Böyle ağır bir iş yükünün altına giren herkesin hastalanacağını belirten Kevseri, "Böyle doğal bir şeyi psikolojik savaş için kullananlar, başarısız olacaktır" dedi.

Ahmedinejad'ın, geçen çarşamba günü "planlama ve istatistik" kurumunda yapması beklenen konuşma son anda iptal edildi ve danışmanları Cumhurbaşkanı'nın "hasta olduğunu" söyledi.

52 yaşındaki Ahmedinejad geçen mayıs ayında da 3 hafta süreyle programlarını iptal etmiş, iptal gerekçesiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*