Ahmedinejad Hollywood yıldızı oluyor

  • Giriş : 04.09.2007 / 11:36:00

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Amerikalı ünlü film yapımcısı Oliver Stone'nun bir filminde şartlı olarak oynamayı kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın, Amerika'lı film yapımcısı Oliver Stone'nun bir filminde şartlı olarak oynamayı kabul ettiği belirtildi. Ahmedinejad'ın sanat danışmanı Cevad Şamakdari'nin Fars Haber Ajansı'na verdiği bilgiye göre Ahmedinejad, Stone'nun ilk teklifini reddettikten sonra, ikinci teklifte Stone'nun kendisiyle alakalı yapmak istediği filmde oynayabileceği belirtildi.

Ahmedinejad'ın sanat danışmanı Şamakdari'ye göre Stone, ilk olarak filmin senaryosunu getirerek filmin gerçek amacını belirtmeli ve hiçbir ilave kurgu yapılmaksızın film tamamen belgesel olarak çekmeli.

İMAJ TAZELEYECEK

Filmin, Ahmedinejad'ın olumsuz imajının değişmesine katkıda bulunacağına inanılıyor. Ayrıca Şamakdari'ye göre bu film Ahmedinejad'la Amerikan halkı arasındaki ilişkilerinin de gerçek anlamda olumlu olarak şekillenmesine vesile olabilir. Ahmedinejad geçen hafta, Stone'a karşı olmadığını ancak öncelikle bazı şartların konuşulması gerektiğini belirtmişti.

İLK TEKLİFİ REDDETMİŞTİ

Ahmedinejad, Stone'un ilk teklifini, “Stone, Amerika'da muhalif bir ses olarak düşünülse de, hala Büyük Şeytan'ın bir parçasıdır” sözleriyle reddetmişti. İran yönetimi, Amerika için “Büyük Şeytan” tabirini kullanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious