Ahmedinejad: İsrail ortadan kalkmalı

Ahmedinejad: İsrail ortadan kalkmalı.9204
  • Giriş : 14.01.2009 / 15:38:00

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ''işgalci siyonist rejimin ortadan kalkması gerektiğinin bugün daha iyi anlaşıldığını'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Ahmedinejad, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, Filistin direnişinin zafere ulaşacağının kesin olduğunu belirterek, ''Gazze'de sonuç ne olursa olsun, Filistin halkı zafer kazanacak. Siyonistler hiçbir zaman istedikleri hedeflere ulaşamayacak'' dedi.

''Filistin halkının düşmanları, direnişi ortadan kaldırmak için çocuk ve kadınları dahi öldürüyor. Bu onların gücünü değil, zillet ve zayıflıklarını gösteriyor'' diyen Ahmedinejad, ''İnsanlık dışı bu katliamın senaryosunu yazanlar, gerçekte kaybeden taraf olacak'' ifadesini kullandı.

''Dünyanın herhangi bir köşe ve bucağında İsrail'in katil olduğundan şüphesi olanlar, bugün biliyorlar ki, bu rejim mutlaka ortadan kalkmalı'' diyen İran Cumhurbaşkanı, "Siyonist İsrail rejiminin varlığı bütün insanlığa zulümdür" görüşünü dile getirdi.

''Kudüs işgalcisi rejimin liderlerinin bugün dünyada en çok nefret edilen yüzler olduğunu'' söyleyen Ahmedinejad, ''İşgalci siyonist rejime bölgede hiç yer yok'' dedi.

Ahmedinejad, ''insan hakları bayraktarlığı iddiasında olan bölgesel ve uluslararası kuruluşların, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki katliamları karşısındaki kayıtsızlıklarını'' kınadı.

Filistin sorununu ''önemli ve karmaşık'' olarak değerlendiren Ahmedinejad, sorunun çözümüne yönelik kısa ve uzun vadeli planları olduğunu kaydetti.

Ahmedinejad, bu safhada acil olarak yapılması gerekenin, İsrail saldırılarını durdurmak, kuşatmanın kaldırılması ve Filistinlilere yardım ulaştırılması olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*