Ahmedinejad: Nerde kaldı ifade özgürlüğü

Ahmedinejad: Nerde kaldı ifade özgürlüğü.11997
  • Giriş : 22.04.2009 / 16:06:00

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Cenevre'de düzenlenen Dünya Irkçılıkla Mücadele Konferansı'nda yaptığı konuşmayı eleştirenlere çarpıcı yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Cenevre'de düzenlenen Dünya Irkçılıkla Mücadele Konferansı'nda yaptığı konuşmayı eleştirenlere yanıt vererek, Batılı ülkelere hitaben, ''50 yıldır ifade özgürlüğünden bahsediyorsunuz, ama kendi düzenlediğiniz programda farklı bir düşünceye 20 dakika bile tahammül edemiyorsunuz'' dedi.

Ahmedinejad, Tahran'da düzenlenen uluslararası bir konferansta yaptığı konuşmada, Batı ülkelerine hitaben, ''Özgürlük sloganınızın kocaman bir yalan olduğu anlaşılmış oldu'' dedi. Ahmedinejad, ''farklı düşünceye tahammül edemeyenlerin, ifade özgürlüğünden bahsedemeyeceğini'' söyledi.

BM'nin Cenevre'de düzenlediği konferansta, konuşması protestocularca engellenmek istenen Ahmedinejad, bu konuda da, ''Kendi düzenlediğiniz bir programda yoksunuz ve salonun güvenliğini sağlamaktan acizsiniz, bu halinizle nasıl oluyor da dünyanın güvenliğini sağlamaya soyunuyorsunuz'' diye konuştu.

''Batılı ülkelerin diğer milletleri hesaba katmamayı alışkanlık haline getirdiğini'' ifade eden Ahmedinejad, ''50 yıldır hep konuşan Batı, artık dinlemeyi öğrensin'' dedi.

Dünyayı idare etme iddiasında olan güçlerin yönetimindeki son 100 yılda günahsız 100 milyon insanın öldürüldüğüne şahit olduk'' diyen Ahmedinejad, ''Batılıların insan hakları sloganlarının gerçek olmadığını'' söyledi.

Ahmedinejad şunları kaydetti:

''Sistematik suçlar, katliamlar, insan hakları ihlalleri, kan ve gözyaşı dolu karanlık döneme hakim güçlerin iktidarı artık sona ermiştir. Bugün milletlerin uyanışı başlamıştır. Adalet, dostluk, kardeşlik talebi ve savaşa, ırkçılığa, zulme karşı direniş bütün dünyada önemli bir konu haline gelmiştir. Onlar artık, adaletten yana bu büyük insan dalgasının önünü kesemeyecek.''

İran Cumhurbaşkanı, zulüm, savaş, işgal, ırkçılık, hakaret ve katliamın olmayacağı parlak bir geleceğin müjdesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*