Ahmedinejad: 'Zerre kadar taviz yok'

Ahmedinejad: 'Zerre kadar taviz yok'.14563
  • Giriş : 26.07.2008 / 20:18:00

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, "İran halkının haklarından zerre kadar taviz verilmeyeceğini" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ahmedinejad, "ABD ve İsrail'in başını çektiği Batılı güçlerin, İran aleyhindeki faaliyetleri, askeri tehditleri ve yaptırımları" ile ilgili yaptığı açıklamada, "Zorba güçler karşısında boyun eğmeyecek ve hiçbir hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz" ifadesini kullandı.

Bütün sorunların halledilmesinde diyalog ve müzakereden yana olduklarını belirten Ahmedinejad, "ön koşulsuz, adil ve karşılıklı saygı esasına göre, ilgili taraflarla her konuyu görüşmeye hazır olduklarını" bildirdi.

Sanayi, bilim ve kültür başta olmak üzere birçok alanda büyük başarılara imza atmaya devam ettiklerini anlatan Ahmedinejad, Batılı güçlere hitaben, "İran halkının sizlere hiç ihtiyacı yok, aksine İran halkına muhtaç olan sizlersiniz" dedi.

Ahmedinejad, "Batılı güçler, saygısız ve açgözlü isteklerinin yerine getirileceğini sanıyorlarsa yanılıyorlar" diye konuştu.

İran Cumhurbaşkanı, nükleer enerji faaliyetlerinin ise Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) ve Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşması (NPT) çerçevesinde devam edeceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*