Ahmedinejad'dan rakiplerine sitem

Ahmedinejad'dan rakiplerine sitem.11997
  • Giriş : 29.05.2009 / 22:50:00

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, cumhurbaşkanı seçimlerindeki rakiplerinin eleştiride ölçüyü kaçırdıklarını ve kendilerinin eleştirilmesine de tahammül edemediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ahmedinejad, üniversite öğretim üyeleri ile din adamlarına hitaben yaptığı konuşmada, rakipleri tarafından ''haksız ve ağır'' eleştirilere maruz bırakıldığını belirtti.

Ülkenin önde gelen bilim adamlarına seslenen Ahmedinejad, ''30 gazete sabahtan akşama kadar bu küçük kardeşinize karşı dilediğini yazıyor. Ben de dostlarıma müdahale etmemelerini söyledim ki, onlar özgürlüğün tadına varsın" ifadesini kullandı.

Rakiplerini ve muhalifleri tahammülsüzlükle suçlayan Ahmedinejad, ''Onlar bir gazetenin bile kendilerini eleştirmesine tahammül edemiyor'' dedi.

İran halkının ''deryada damla misali'' küçük bir üyesi olduğunu belirten Ahmedinejad, ''İran ve İran'ın ülkülerinden başka hiçbir aşkı olmadığını ve onlarsız hiçbir şeyin anlam ifade etmediğini'' söyledi.

12 Hazirandaki Cumhurbaşkanı seçimlerinde aday olan reformcu Mir Hüseyin Musevi, Mehdi Kerrubi ile muhafazakar Muhsin Rızai, Ahmedinejad hükümetinin ekonomi ve dış politikalarını sert dille eleştiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*