Ahmedinejad'ı kaçırmaya çalışmışlar

Ahmedinejad'ı kaçırmaya çalışmışlar.12580
  • Giriş : 25.06.2008 / 15:06:00

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Irak ziyareti sırasında kaçırılmak istendiğini ve bu iddianın kanıtlarının da elinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ahmedinejad, kendisini kaçırmak isteyenlerin planına değinerek bu hususla ilgili bazı kanıt evrakları mevcut olduğunu ifade ederek, Amerika veya başkası onu tekzip ederse onları net bir biçimde ortaya koyacağı uyarısında bulundu.

İran'ın Mehr haber ajansında yer alan habere göre, İran Ürünler ve Hizmetlerini Numaralandırma Programı çerçevesinde gazetecilerin sorularına cevaplayan Mahmud Ahmedinejad, "Direkt Amerika'yı ilgilendiren ve benim tarafımdan ortaya konulan bir mevzu vardır ki; Beyaz Saray devlet adamları şimdiye kadar bu konuyu tekzip etmemişlerdir. Bu konunun yalan olduğunu söyleyen bazıları niye ikna edici ve net bir kanıt ortaya koymamaktadırlar" diye konuştu.

Maalesef bu olay ile ilgisi olmayan bazıları araya girdiğini ve konuyu tekzip ettiğini dile getiren Ahmedinejad, ziyaret dönemde Irak Başbakanı ile yapmış olduğu görüşmeye değinerek, söz konusu görüşmede Irak Başbakanına "Bu hususla ilgili kimse yaramazlık yapmasın yoksa kanıt evraklarını net bir biçimde ortaya koyacağım" dediğini aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious