Ahmedinejad'tan ABD'ye hitaben mektup

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, ABD halkına hitaben mektup yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad, ABD halkına hitaben yazdığı ilginç mektupta, ABD Başkanı Bush'un dış siyasetini eleştirerek, ABD askerlerini Irak'tan çekmesini istedi. Ahmedinecad, İran'ın BM Büyükelçisi kanalıyla gönderdiği mektupta Başkan Bush'a, "Irak'ın bir anayasası, bağımsız bir meclisi ve hükümeti var. Bush'un, evlerinden ABD askerlerini Irak'a göndermesi faydalı bir şey değil. Daha kötü olan, ABD halkının refahını ve zenginliğini astronomik rakamlarda harcamalar yaparak Irak'ta boşuna harcamaktır" dedi.

ABD halkı ile hükümetler düzeyinde değil, direkt diyalog kurmak istediklerini belirten Ahmedinecad, mektubunda ABD halkına yönelik, "Soylu ABD halkı; İran halkı şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da dünyanın tüm halklarına dostluk elini uzatacaktır.

Yüz binlerce İran vatandaşı, sizlerle birlikte dostluk içinde yaşamaktadır. Barış içinde yaşamanız ve toplumunuzun kalkınması için çalışmaktalar. ABD yönetiminin lüzumsuz kısıtlamalarına rağmen, halkımız yıllardır sizlerle temas halindedir" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious