Ahmet Çakar pes etti

  • Giriş : 03.04.2008 / 14:27:00

Sevilla maçları öncesi 'bikini giyerim' diyen, Chelsea maçından önce de 10 bin dolarına bahse girmeye hazır olduğunu belirten Ahmet Çakar, 2-1'lik galibiyet için bakın ne dedi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi ikinci turunda mücadele ettiği Sevilla maçları öncesinde, “Fenerbahçe bu turu geçsin bikini giyeceğim” diyerek, Türkiye’nin gündemine oturan yorumcu Ahmet Çakar,” Chelsea’nin F.Bahçe’yi eleyeceğine dair 10 bin dolarına iddiaya girerim” ve “Chelsea ile Fenerbahçe 10 maç yapsa, Sekizini Chelsea kazanır. Diğer iki maç berabere biter, F.Bahçe hiç kazanamaz. Onda bir şansı yok.” sözlerinden sonra, alınan 2-1’lik galibiyetle resmen pes etti.

Fenerbahçe’nin İngiliz ekibi Chelsea’yı 2-1 yendiği maç ile ilgili yazısında Fenerbahçe’den övgü ile bahseden Ahmet Çakar, “Fenerbahçe dün geceden sonra artık bir dünya markasıdır.” diye yorum yaptı.

“Chelsea maçını milyarlarca insan seyretti ve bugünden itibaren Japonya'dan Kanada'ya, Çin'den Meksika'ya kadar milyarlarca futbolsever Fenerbahçe'yi ve onun dün geceki galibiyetini biliyorlar.” diyen tartışılan yorumcu Fenerbahçe’nin dünya markası olduğunu şu cümlelerle açıkladı:

Fenerbahçe bir dünya markası oldu çünkü yarım milyar dolara kurulmuş bir takımı çeyrek finalde yenme başarısını gösterdi. Fenerbahçe bir dünya markası oldu çünkü Chelsea gibi düzinelerce Şampiyonlar Ligi maçında yenilmemiş, hatta çok az gol yemiş bir takımı iki gol atarak devirdi. Londra'daki rövanş ne olursa olsun Fenerbahçe tarihi görevini fazlasıyla yerine getirmiştir.”

Yazısında Fenerbahçe’nin 35–40 dakikalık süreç dışında iyi oynamadığını belirten Çakar, çok eleştirdikleri Zico’nun hamlelerin maçı almaya yettiğinin altını çizerek şunları söyledi: “Aslında dün gece Fenerbahçe, güçlü rakibi karşısında 35-40 dakika dışında iyi oynamadı ama o çok eleştirilen teknik direktör Zico'nun bir iki taktik hamlesi maçı almaya yetti. Düşünün bir kere... Chelsea gibi bir dünya devine karşı ilk yarıyı mağlup kapatacaksınız, üstelik Futbol adına yine ilk yarıda ortaya hiçbir şey koyamayacaksınız ama İngiltere'deki rövanşa bir galibiyetle gideceksiniz. Bunu Avrupa'da hemen hiçbir takım başaramaz.”

KAZIM VE VOLKAN'A ÖVGÜ, LONDRA'YA DİKKAT

Fenerbahçe’ye yaptığı övgülerden sonra daha her şey bitmedi diyerek 8 Nisan’da Londra’da oynanacak olan rövanş karşılaşmasına dikkat çeken Ahmet Çakar, Fenerbahçe'nin Londra’da işinin çok zor olduğunu vurgularken, , Fenerbahçe’nin Türk futbolu için bu zamana kadar üstüne düşeni yaptığını şu sözlerle ifade etti: “İngiltere'deki rövanş ne olursa olsun, Fenerbahçe artık Türkiye'nin en önemli Futbol elçisidir.” diyerek

Oyuna girdikten sonra maça hareketlilik getirip, Aurelio’nun müthiş pasında beraberlik golünü atan Colin Kazım için “oyunu değiştirdi” diyen Ahmet Çakar, maçta bir çok kritik kurtarış yaparak galibiyetin mimarı ve maçın kahramanı olan kaleci Volkan için de, “Tam bir yıldız oldu” yorumunu yaptı.

BİKİNİDEN SONRA YÜZBİN DOLAR

Sevilla maçı öncesi yorumcu olarak katıldığı televizyon programında “Fenerbahçe bu turu geçsin, bikini giyerim” diyen ve Fenerbahçe’nin turu geçmesi ile bir anda gündeme oturan Ahmet Çakar, Chelsea maçı öncesi bir dergiye yine çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Çakar, Chelsea eşleşmesi ve maçları için şunları söylemişti:

OLSA 100 BİN DOLARINA BAHSE GİRERİM

Şu anda cebimde 100 bin dolar param olsa, Chelsea’nin F.Bahçe’yi eleyeceğine karşılık 100 bir dolarına bahse girerim. İsteyen herkesle bunu yaparım. Ha böyle bir param yok. Ama şu anda isteyenle Türkiye’de kim olursa olsun Chelsea’nin F.Bahçe’yi eleyeceğine dair 10 bin dolarına iddiaya girerim. Benim gücüm bu kadar. Yemek, takım elbise, ayakkabı, hepsine girerim. Kendine güvenen, 10 bin doları olan gelsin. Chelsea’nın F.Bahçe’yi eleyeceğine bu parayı yatırırım.

8’İNİ CHELSEA KAZANIR 2’Sİ BERABERE BİTER

Chelsea ile F.Bahçe 10 maç yapsa ne olur?
Sekizini Chelsea kazanır. Diğer iki maç berabere biter, F.Bahçe hiç kazanamaz. Onda bir şansı yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious