Ahmet Çakar sert çıktı: Kulüpleri soydular

Ahmet Çakar sert çıktı: Kulüpleri soydular.39303
  • Giriş : 04.03.2017 / 17:23:00

Ahmet Çakar, yine gündemi sallayacak açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivri dilli Futbol yorumcusu Ahmet Çakar, Galatasaray ve Fenerbahçe'de yaşanan krizi değerlendirdi ve kulüplerin mali fair play sıkıntısına değindi.

Görünen o ki Fenerbahçe Türkiye Kupası'nda finale çok yakın. Ama yine Aziz Yıldırım'ın ifadelerine göre bu teneke (!) bir kupaydı ve bu kupada oynamak her türlü angaryaydı. Şimdi kendilerine göre angarya gelen bu teneke kupayı almak Fenerbahçe'yi ve camiayı ne kadar sevindirir kestiremiyorum! Suların durulması o kadar kolay olmayacak. Advocaat burada mutlu değil. Oyuncular ondan memnun değil. Taraftarın da hocadan memnun olduğunu düşünmüyorum. Zira Advocaat'ın Fenerbahçe'ye saha içi ve saha dışı yaptığı en ufak bir katkı yok. Her yenilgi sonrası oyuncularını satıyor ya da her mağlubiyet sonrası yöneticilere 'Daha iyisini bulursanız benim yerime getirin' diyor. Bu çok basit bir yaklaşımdır.

Igor Tudor'un sadece adı güzel. Tipi karizmatik, Juventus gibi bir dünya devinde de Futbol oynamış… Hepsi bu. Onu, Galatasaray'a hoca olarak getirebilmek için başka özellikleri de olması lazım. Ama denize düşmüş yönetim, yılana sarılır misali Tudor'a tav oldular. İki maçta alınan sadece bir puan var. Üstelik Futbol olarak da hiçbir değişiklik fark etmedik. Podolski ve Sneijder demek takımın neredeyse yarısı demek. Antalya da ligin iyi takımlardın biri. Galatasaray'ın kazanması çok zor görünüyor. 'Bizlere büyük düşünüyoruz' dediler. Gördük büyük düşünmeyi! Yakında amatör futbolcu bile transfer edemeyecek duruma gelecekler. Bugünlerin geleceği yıllar önceden belliydi.

Kulüplerin geleceğini mahvettiler. Şahsi emelleri uğruna bol bulamaç tuhaf transferler yaptılar ya da bazı transferlerle kulüplerini soydurdular. Gelinen durum ortada hepsi bu.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*