Ahmet Hakan yalanlandı

Ahmet Hakan yalanlandı.12398
  • Giriş : 04.05.2008 / 15:42:00

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun, Hüseyin Üzmez olayının ardından Vakit gazetesi yazarı Mehmet Emin Kazcı’nın tepki duyarak gazete ile yollarını ayırdığını yalanlayarak gerçek sebebini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun, Hüseyin Üzmez olayının ardından Vakit gazetesi yazarı Mehmet Emin Kazcı’nın tepki duyarak gazete ile yollarını ayırdığını yazdı. Ahmet Hakan’a Mehmet Emin Kazcı’dan yalanlama geldi. Kazcı ayrılmasının Üzmez olayıyla ilgisinin olmadığını, Nisan sonu itibariyle ayrılacağının daha önceden belli olduğunu söyedi.

Hürriyte gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun, bugünkü köşesinde, “Güzel şeyler oluyor” başlığı altında, Mehmet Emin Kazcı’nın Vakit gazetesinden ayrıldığını yazdı. “Vakit’ı bırakan yazar” alt başlığıyla Hüseyin Üzmez olayının ardından Kazcı’nın gazete ile yollarını ayırdığını yazan Ahmet Hakan, “Bir yazar, bunca hır gür arasında sessiz sedasız Vakit Gazetesi’ni bıraktı... Hüseyin Üzmez olayı ve bu olayın ardından gazetenin takındığı "koruma ağırlıklı" tutum, Vakit yazarı Mehmet Emin Kazcı’yı pes ettirdi... Mehmet Emin Kazcı, onurlu ve erdemli bir tutum takınarak Vakit’te yazmayı bıraktı...” ifadelerine yer verdi.

KAZCI’NIN AYRILACAĞI 1 AY ÖNCEDEN BELLİYDİ

Ahmet Hakan’ın iddiasının aksine Mehmet Emin Kazcı’nın Vakit gazetesi ile yollarını daha önceden ayırdığı öğrenildi. Yaklaşık 2 aydır AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuççu’nun basın danışmanlığı görevine yürüten Kazcı’nın, Hüseyin Üzmez olayının ortaya çıkmasıyla ayrılmayı birkaç gün daha erteleyerek yazmaya devam ettiği öğrenildi. Vakit’in yayın kurulu üyeliği görevinde de bulunan Kazcı’nın yaklaşık 2 aydır toplantılara katılmadığı, danışmaklık görevi ardından gazete yönetimi ile konuşarak ayrılma isteğini çok önceden gazete yönetimine bildirdiği ifade edildi.

Konuyla ilgili konuşan Mehmet Emin Kazcı da olayı doğruladı. Nisan sonu itibariyle ayrılacağının 1 ay önceden belli olduğunu ifade eden Kazcı, ayrılmasının Hüseyin Üzmez olayıyla alakası olmadığını, hatta bu olayın gündeme gelmesi ardından yanlış anlaşılmasın diye birkaç yazı bile yazdığını konunun gündemde tutulmasından da rahatsızlık duyduğunu söyledi. Kazcı kimse ile polemiğe girmek istemediğini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious