Ahmet Hakan'a göre, İstanbul'a talip olan 5 AKP'li aday

Ahmet Hakan'a göre, İstanbul'a talip olan 5 AKP'li aday.7816
  • Giriş : 11.01.2008 / 11:30:00
  • Güncelleme : 11.01.2008 / 11:35:15

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AKP'de şimdiden isim adaylık için kulis yapmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti'ye yakın isimlerden en sıcak kulis haberleri alan Ahmet Hakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şimdiden 5 ismin adaylık beklentisi içinde olduğunu yazdı.

"İstanbul Belediye Başkanlığı için kimler yeşilleniyor?" diyen Hakan, kulislerde şimdiden adaylık için renk veren isimleri sıralıyor ve adayların şanslarını değerlendiriyor.

"Yüzüne pudra sürmüş yaşlı bir yosma"ya benzeyen "Aziz İstanbul’umuzun tutkulu taliplileri", önümüzdeki yerel seçimde kimler olacak? diyen Ahmet Hakan, İstanbul'un tutkulu 5 talibini sıralıyor..


KADİR TOPBAŞ: İstiyor... Hem de çok istiyor... Argümanı şu: "Çok büyük yatırımlar yaptım. Tam yatırımların semeresini görecekken seçim vakti geliyor. Ezayı ben çektim, sefayı da ben sürmek isterim."

MELİH GÖKÇEK: Tayyip Erdoğan’la arasının açıldığına dair dedikodular doğru mu bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var: Gökçek, "Ankara tamam... Sıra İstanbul’da" diyerek İstanbul’a gelmek isteyecektir. Anımsayalım: Daha önce bu yönde bir niyet bildiriminde bulunmuştu. Ayrıca Gökçek, İstanbul Belediye Başkanlığı makamını, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık’tan sonra gelen üçüncü en önemli makam olarak görüyor. Motivasyonu biraz da buradan geliyor.

ERDOĞAN BAYRAKTAR: İstanbul’a meraklı bir isim. Ancak bu arzusunu şu ana kadar ifşa etmiş değil. Kamuoyunu değil, "karar verici"yi etkilemek istiyor. Yani işine asılıp Erdoğan nezdindeki itibarını artırmakla meşgul.

AZİZ YENİAY: Küçükçekmece’de yaptığı işlerle ve bu işleri kamuoyuna duyurma biçimindeki becerisiyle Büyükşehir’e yakıştırılan bir isim olarak tebarüz etti. Duruşuyla, iş tutuş biçimiyle, ağırbaşlılığıyla, yani lisanı hal ile hep "Ben hazırım" mesajı verir gibi.

AHMET MİSBAH DEMİRCAN: Geçen seçim Sarıyer’den aday adayıydı. Ancak "tek seçici" tarafından bir gecede Beyoğlu’na kaydırıldı. Ve sanırım şöyle düşünmeye başladı: "Bir tür atama yöntemiyle bir gecede Sarıyer’den Beyoğlu’na kaydırılıp başkan olmadım mı? O halde neden bir gecede Beyoğlu’ndan Büyükşehir’e kaydırılmam mümkün olmasın ki..." Onun da motivasyonunu bu olay sağlıyor...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious