Ahmet Kılıç'ın katil zanlısı gözaltına alındı

  • Giriş : 12.02.2006 / 00:00:00

Eminönü'nde, döviz bürosu sahibi Ahmet Kılıç'ı (42) silahla vurarak öldürdüğü, Kılıç'ın yanında bulunan Aziz Uysal'ı da yaralayan zanlı Alpay B. ve cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Duriye G., gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ekipleri, 6 ay sonra izini bulduğu zanlıları yakalamak için Avcılar ve Güngören'de üç ayrı adrese baskın düzenledi. Baskında tetiği çektiği belirtilen 35 yaşındaki Alpay B. ile 46 yaşındaki Duriye G., gözaltına alındı. Baskında, olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen Duriye G.'nin sevgilisi S.O. ile cinayete karışan yabancı uyruklu bir kişi ise yakalanamadı. Baskın yapılan evlerde biri hayalet tabanca olarak bilinen 'Glock' marka olmak üzere üç tabanca ve bir adet kalaşnikof tüfek ile bu silahlara ait çok sayıda mermi ve bir adet çalıntı otomobil ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulanan zanlılardan Alpay B.'nin üzerinden Ramazan Dereli adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı. Balıkkesir'de karıştığı iki ayrı olaydan arandığı belirtilen B.'nin 2003 yılında Gaziosmanpaşa'da İbrahim Dinler'i de öldürdüğü ortaya çıktı.

Evlerde ele geçirilen kalaşnikof tüfek ile tabancalar, balistik inceleme için laboratuara gönderilirken, zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious