Ahmet Özhan sanatseverleri meshetti

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 45. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında dün gece Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda sahne alan Ahmet Özhan ile Funda Arar, muhteşem bir performansla unutulmaz bir geceye imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kendine has üslubuyla herkesin takdirini kazanan ve Türk Sanat Müziği'nde çok özel bir yeri olan Ahmet Özhan ile Türk Pop Müziği'nin en kaliteli kadın vokallerinden biri olan Funda Arar, ilk kez birlikte konser verdikleri Bursa'da, güçlü yorumları ve uyumlu düetleriyle ayakta alkışlandı. Bursa Festivali'nin en önemli proje etkinliklerinden biri olan konser, Ahmet Özhan'ın son dönemin gözde şarkısı 'Lale Devri Çocukları' şarkısını seslendirmesiyle başladı. Konserin açılış bölümünde seslendirdiği eserlerin Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunu dolduran yaklaşık 4 bin seyirci tarafından coşkuyla alkışlanmasından ve Türk Sanat Müziği'ne gösterilen ilgiden hoşnut kalan Özhan, "Bursa Türk Müziği'nin mihenk taşıdır. Bir şarkı tutacaksa, önce Bursa'da tutulur. Eğer ülkeye mal olacaksa önce Bursa'da ezberlenir" dedi.

Solo okuduğu şarkıları tamamlayan Ahmet Özhan, Funda Arar'ı, son yıllardaki en kaliteli seslerden biri olarak gördüğünü ve güzel sanatçının emin adımlarla zirveye tırmandığını ifade ederek sahneye davet etti. Seyircilerin alkışları arasında sahneye çıkan Funda Arar, Türk Sanat Müziği şarkılarını büyük bir ustalıkla seslendirdi.

Gecede sanatçılara, Ahmet Özhan'ın tercihiyle Ahmet Taşçeşme'nin 15 kişilik orkestrası eşlik etti. Bursalı sanatçılardan oluşan orkestra, başarılı performansıyla dikkat çekti. Konser öncesinde gerçekleştirilen basın toplantısında Funda Arar için; "Sesini ve performansını çok beğeniyorum. Her ne kadar pop müzikte çok başarılı olsada, o bir Türk Müziği sanatçısı. Çünkü en az pop kadar Türk Müziği'ni de başarıyla yorumluyor ve ben bu yönünü insanlarla daha sık paylaşmasını istiyorum. Onun güçlü sesiyle olmak ve aynı sahneyi paylaşmak beni mutlu etti" şeklinde konuştu.

Funda Arar ise, "Ahmet Özhan gibi çok büyük bir sanatçıyla aynı sahnede olduğum için çok heyecanlıyım, mutluyum, gururluyum ve sevinçliyim "dedi.

Konseri, Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı ile Kemal Demirel, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ve Bursagaz Genel Müdürü Ertuğrul Altın'la birlikte ilgiyle takip eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, sanatçıları kuliste ziyaret ederek tebrik etti. Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Genel Sekreteri Akif Koçyiğit ise, konserin ardından sanatçılara İznik çinileriyle süslü bir tabak hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious