Ahmet Piriştina mezarı başında anıldı

Ahmet Piriştina mezarı başında anıldı.15248
  • Giriş : 15.06.2008 / 12:46:00

Eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, ölümünün 4. yıl dönümünde mezarı başında ve Pir Sultan Abdal Parkı'ndaki büstü önünde anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aşağı Narlıdere Mezarlığındaki kabri başında dört yıl önce vefat eden Piriştina için anma töreni gerçekleştirildi. Törene, Ahmet Piriştina'nın eşi Mine, oğlu Levent, kızı Zeynep Piriştina ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları, çalışma arkadaşları, yakınları ve sevenleri katıldı.

Törene katılanlar, mezara karanfiller bıraktı, dualar okudu.

Levent Piriştina, babasının İzmir'i çok sevdiğini, İzmirlilerin de bu törenlere katılarak onu unutmadığını gösterdiğini söyledi. Anma törenlerine bu yıl büyük katılım olduğunu belirten Levent Piriştina, ''Böyle törenlerde yıllar geçtikçe katılanlar azalır. Ama 4. yılda, geçen yıldan daha büyük katılım oldu, hepinize teşekkür ediyorum. Bugün Babalar Günü, ben de baba oldum. Baba olarak ilk Babalar Günüm. Başta babamın olmak üzere bütün babaların gününü kutluyorum'' dedi.

Narlıdere Belediyesi tarafından Pir Sultan Abdal Parkı'ndaki Piriştina Büstü önünde düzenlenen törende ise CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Piriştina'nın bir halk adamı olduğunu, iş adamından sokaktaki insana kadar herkesle dost, arkadaş olduğunu belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise hasta ziyaretleri, cenazeler, anma günlerinde çok etkilendiğini, Piriştina için düzenlenen bu törenlerin de kendisi için çok farklı olduğunu söyledi. Ahmet Piriştina'dan sonra belediye başkanlığı yapmanın zor ve sorumluluk isteyen bir iş olduğunu ve 4 yıldır bu görevi başarmak için çalıştığını anlatan Kocaoğlu, şunları kaydetti:

''Hiçbir zaman yanımdan ayırmadığım çantamda değişmez 3-4 şey vardır. Bunlardan biri 2004 yılında Ahmet Piriştina'nın hazırladığı seçim bildirgesi, diğeri benim seçim bildirgem, üçüncüsü de üzerinde 1.5 yıl çalıştığımız ve bu seçim bildirgelerini içinde yer aldığı stratejik plan. Biz bu planda, bildirgelerde yer alanları gerçekleştirmek için çalışıyoruz. İnsanların yerini doldurma iddiaları yanlış. Biz rahmetli Başkan'ı saygıyla anıyoruz, ruhu şad olsun.''

CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş ise Ahmet Piriştina'nın bir halk kahramanı, halkıyla özdeşleşmiş bir insan olduğunu ifade etti. Piriştina'nın yüreğini İzmir'e adadığını, onun için halk tarafından büyük bir sevgiyle anıldığını belirten Karataş, Piriştina adının İzmir'de sonsuza kadar yaşayacağını dile getirdi.

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da Piriştina'nın kente ortak aklı getiren, efsane belediye başkanı olduğunu, Narlıdere'ye yaptığı hizmetlerin ilçe halkı tarafından unutulmadığını ve unutulmayacağını söyledi.

Törende, güvercinler uçuruldu, lokma döküldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious