Ahmet Türk, Baykal'ı çok kızdıracak!

Ahmet Türk, Baykal'ı çok kızdıracak!.10100
  • Giriş : 11.03.2009 / 20:10:00

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Van'da yaptığı konuşmada CHP lideri Deniz Baykal'a çattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DTP'li Türk, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı şaşkın bakkala benzeterek, "Öyle güzellik uykusuna yatarak başbakan olamazsın. Erkek güzeli olarak kal sen sadece erkek güzeli." dedi.

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Van mitinginde Soydan Kavşağı'nda toplanan binlerce kişiye hitap etti. seçim otobüsünün üstünde belediye başkanı adayı Bekir Kaya için destek isteyen Türk, sistem partilerini yüzde 10'nun altına düşürmeleri çağrısını yaptı. Toplanan kalabalığa ev ev gezerek oy istemelerini tavsiye eden Türk, "Eğer Van'ı kaybedersek yüreğimizin bir parçasını kaybederiz. Van'ı kaybetmeyelim diyorum. Sizden rica ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İran gezisi sırasında Kürt sorununun iç dinamiklerle çözecekleri şeklinde mesaj verdiğini anlatan Türk, şunları söyledi: "Biz bunu yıllarca söylüyoruz. Parlamentoda barış elimizi uzattık. Ama bugüne kadar hiçbir adım atmadılar. 30 yıldan beri her politikayı denediniz. İmhayı ve inkarı denediniz. Operasyonlar yaptınız. Kürtleri susturabildiniz mi? Hayır Kürtleri susturamadınız"

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a da yüklenen Ahmet Türk, sosyal demokrat parti olan CHP'nin hiçbir sosyal demokrasi projesinin olmadığını söyledi. Baykal'ın yeni anayasa ile ilgili bir fikrinin olmadığını ifade eden Türk, sosyal demokrasiyi ırkçı, milliyetçi bir parti haline getirdiğini savundu. Ahmet Türk, "Aslında bu şaşkın bakkal ne yaptığını da bilmiyor. Zavallı bu şaşkın bakkal. Sabahları koşuyor, öğle saatlerinde güzellik uykusuna yatıyor. Öyle güzellik uykusunu yatarsan bu ülkede başbakan olamazsın. Erkek güzeli olarak kal sen sadece" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*