Ahmet Türk: Bu seçim çok önemli

Ahmet Türk: Bu seçim çok önemli.16662
  • Giriş : 04.12.2008 / 18:42:00

Şanlıurfa'nın bazı ilçelerinde, partisince düzenlenen mitinglere katılan DTP lideri Ahmet Türk, amaçlarının seçim kazanmak olmadığını belirtirken asıl hedeflerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Türk, beraberindeki bazı milletvekilleriyle birlikte, Diyarbakır'dan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine gelerek, burada partililere hitap etti.

Siverek'teki mitingde ''AK Parti Hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecinde gerginliği tırmandırdığını'' öne süren Türk, ''Amacımız bir kişiyi belediye başkanı seçmek değil. Biz kimliğimize sahip çıkıyoruz'' dedi.

Siverek'in ardından beraberindekilerle Hilvan'a geçen Türk, burada yaptığı konuşmada da yaklaşan yerel seçimlere değindi. Ahmet Türk, ''Bu seçim bizim için çok önemli'' dedi.

Seçimlere girme nedenlerinin ''halka özgür bir gelecek sağlamak olduğu'' görüşünü ileri süren Türk, ''Sizleri savunduğumuz için kapatma davasıyla karşı karşıya kaldık. Ama gelinen süreçte, Başbakan çıtayı yükseltti. AK Parti siyasetiyle, bölgede birinci parti olmak istiyor'' diye konuştu.

Hilvan'ın ardından Bozova ve Halfeti ilçeleriyle Yukarı Göklü beldesine giden Türk, burada da toplanan partililere hitap etti.

Türk, Halfeti'de gazetecilerin, eski DEP milletvekili Leyla Zana'nın 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasıyla ilgili sorusunu, ''Mahkemenin kararıyla ilgili detaylı bilgiye sahip değilim. Arkadaşlarımız detayları bildirecek. Konuyu gündemimize aldık. Daha sonra detaylı açıklamayı yapacağım'' şeklinde yanıtladı.

Türk'ün ilçelerdeki mitingine bazı DTP'li milletvekilleri ile bazı belediye başkanları katıldı.

Mitinglerde zaman zaman yasa dışı sloganlar atıldı ve Kürtçe pankartlar taşındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*