Ahmet Türk: Gül'ün adaylığına karşı tavrımız değişebilir!

  • Giriş : 21.08.2007 / 09:56:00

Ahmet Türk, Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığını destekleme konusunda tavırlarının değişebileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

11. Cumhurbaşkanı seçimi 1. tur oylamasından sonra TBMM kulisinde gazetecilerin sorularını cevaplandıran Ahmet Türk, oylamaya katılacağı yönünde daha önce kamuoyuna açıklama yaptıklarını hatırlatarak, cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verecekleri konusunda grup kararı alma şansına sahip olmadıklarını söyledi. Türk, "Ben kendi oyumun rengini açıkladım. Ona uygun bir davranış içinde oldum. Arkadaşlarımız da tahmin ediyorum, ona göre oy kullanmışlar. Gelişmeleri izliyoruz. Cumhurbaşkanlığı önemli bir mevki. Kucaklayıcı olması gereken bir mevki. Gerçekten herkesi kucaklayıcı bir duruş görürsek, bu konuda katkı sunabiliriz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Abdullah Gül'ü destekleyip desteklemeyeceğine ilişkin bir soru üzerine de Türk, durum değerlendirmesi yapacaklarını belirtti.

Türk, parti olarak diyalog arayışını sürdürdüklerini, bunu görmeleri durumunda Gül'e destek verebileceklerini vurgulayarak, "Gelişmeleri değerlendireceğiz. Tepkilere göre grubumuzun tavrı değişebilir. Şu anda bir şey söyleyemem. seçim devam ediyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious