Ahmet Türk: "Kürt halkı Türkiye'de yaşamaktan mutlu"

Ahmet Türk:
  • Giriş : 30.10.2007 / 14:23:00
  • Güncelleme : 30.10.2007 / 15:41:10

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DTP'ye karşı bazı saldırılar gerçekleştiğini söyleyen Türk "Benzin dökülüp parti binalarımız yakılmaya çalışılıyor" dedi.

"DTP kan dökülmesinden mutlu oluyormuş gibi yansıtılıyor" diyen Türk bunun doğru olmadığını belirtti. "Bizim halkımız bu topraklarda yaşıyor, bu ülkede mutlu. Ama bu insanların mutluluğu inkar politikaları ile olmaz" dedi.

Türk "1920'lerin ruhunu yakalamak için, parti olarak hazırız" diye konuştu.

Herkese çağrıda bulunan Türk "Çözüm konusunda, barış konusunda taşın altına elimizi koyalım. Ama amacınız bu değil. Hiçleşmemiz isteniyor. Onurumuzdan taviz vermemiz isteniyor. Böyle bir yaklaşımı asla kabul etmeyiz. Bu kucaklayıcı bir yaklaşım değildir." dedi.

Siyaseten yanlışları olabileceğini kabul eden Türk "Biz bunları tartışarak o yanlışlardan arınmanın yolunu seçebiliriz. O olgunluğu gösterebiliriz. Bugün sokak gösterileri sadece partimize yönelik gösteriler değil. Bu ülkede binlerce yıldır bir arada yaşayan insanlarımıza yönelmeye başladı. Asıl tehlike bu" dedi.

Baykal ve Bahçeli'ye seslenen Türk, "Sayın Baykal ve sayın Bahçeli, hiç bir sorumluluk almadan, geleceği görmeden, bu ülkenin insanlarını karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Kim ne derse desin, halkların kardeşliğini savunan politikalarımızdan vazgeçmeyeceğiz. " dedi.

"Bizim istediğimiz cumhuriyet, halkını kucaklayan bir cumhuriyet." diyen Türk "Saddam'ın Irak'ı da, Libya da, İran da cumhuriyet. Bizim istediğimiz cumhuriyet böyle bir cumhuriyet değil" diye konuştu.

Sorunun sınır ötesi operasyonla çözülmeyeceğini söyleyen Türk "Bu konuda yapılacak hala çok şey var. Türkiye çok kritik bir süreçten geçiyor. Bu süreçte bir birimizi dinleyerek çözüm üretebiliriz. Biz bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious