Ahmet Türk: Teröre karşı askeri çözüm başarılı olmaz!

  • Giriş : 09.10.2007 / 21:00:00
  • Güncelleme : 09.10.2007 / 20:57:17

Türk, terör sorununu askeri yöntemlerle çözmek istemenin hiçbir zaman başarılı olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, terör sorununu sadece askeri yöntemlerle çözmeyi hedefleyen mantığın hiçbir zaman başarılı olmadığını belirtti.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, terör sorununu sadece askeri yöntemlerle çözmeyi hedefleyen mantığın hiçbir zaman başarılı olmadığını belirterek, "Bu sancılı, sıkıntılı dönemde hepimiz rahatsızız. Ama gerçekten bir diyaloğun, bir sürecin başlatılması zamanıdır" dedi.

Türk, TBMM'de gazetecilerin, 16 askerin şehit edilmesine yönelik sorusu üzerine, çatışmanın olduğu yerde, sosyal, toplumsal ve psikolojik bütün tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.

"Meseleyi sadece askeri yöntemlerle çözmeyi hedefleyen mantığın hiçbir zaman başarılı olmadığını gördük" diyen Türk, çağın diyalog çağı olduğunu, sorunların sivil, demokratik yöntem ve projelerle çözüldüğü bir dünya olduğunu ifade etti. Ahmet Türk, şöyle devam etti:

"Şimdi biz her şeyi bir tarafa doğrultuyoruz; sadece inkar ve askeri mantıkla sorunları çözmeye çalışıyoruz. Tabii bunun da istenilen sonuçları olmuyor. Şimdi diyaloğun geliştirildiği bir dönemde tabii ki insanlar daha fazla birbirini anlıyor ve ortak çözüm koşullarını yaratıyor. Şimdi ortaklaşma yok; siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, bölge insanları ne düşünüyor? Yani bu konuda hiçbir çalışma yapılmıyor.

Ben inanıyorum ki insanlarımız, bir diyalog ortamı oluşturulduğu zaman birbirini anlar. O diyaloğun getirdiği olumlu, pozitif hava, farklı bir sürecin başlamasına da neden olabilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious