Ahu'ya yapımcı vetosu

Ahu'ya yapımcı vetosu.12493
  • Giriş : 13.07.2008 / 22:33:00

Ahu Türkpençe, Erkan Petekkaya ile başrol oynayacağı dizi için bölüm başına 30 milyar istedi. Yapımcı da Ayça Varlıer ile anlaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milliyet Televizyon'un haberine göre; Tomris Giritlioğlu'nun 'Azat' isimli projesiyle adım attığı dizi film piyasasında Bir İstanbul Masalı'yla yıldızı parlayan ve aranılan başrol yıldızları arasına giren Ahu Türkpençe, yeni yayın dönemi için Gold Film'in sahibi Faruk Turgut ile prensipte el sıkıştı. Türkpençe, Erkan Petekkaya ile Star TV için çekilecek Sonbahar isimli dizide başrol oynamaya hazırlanıyordu. Ancak yaz döneminde dizi piyasasında yaşanan yüksek transfer ücretleri Türkpençe'nin aklını çeldi. Başka bir film şirketinden Gold Film'den daha yüksek ücretle yeni bir proje teklifi alan Türkpençe, fiyatına zam yaptı. Gold Film'e bölüm başına 30 milyar istediği söylenen Türkpençe, isteği kabul edilmezse dizide rol almayacağını iletti.

Dizide aynı zamanda piyasanın yüksek ücretli oyuncuları arasında yer alan Erkan Petekkaya ile de çalışacağı ve toplam bütçe kendisine ağır geleceği için yapımcı da Türkpençe'nin teklifini kabul etmedi. Turgut, üç sezon Gümüş dizisinde canlandırdığı Pınar karakteriyle beğeni toplayan Ayça Varlıer ile anlaşma imzaladı. Senaryosunu Şebnem Çıtak'ın yazacağı, Nihat Durak'ın yöneteceği dizide Fadik Sevin Atasoy da yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*