Aile boyu soyguncular

  • Giriş : 28.08.2006 / 00:00:00

Ankara'da kurusıkı tabancayla kuyumcu soymaya kalkan baba-oğul dükkan sahibinin sert direnişiyle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kuyumcunun daha erken silahına davranması sonucu amaçlarına ulaşamayan soyguncular yaralı olarak ele geçirildi. Soyguna geçit vermeyen kuyumcuyu ise ilk teselli eden yakınları oldu.

Edinilen bilgilere göre, Keçiören Yeni Etlik Caddesi Numara 88'de bulunan İnci Kuyumculuk ve Mücevherat Mağazası'na saat 08.45 sıralarında gelen silahlı 2 kişi kuyumcuyu soymaya kalkıştı.

Mağazasını yeni açan Ahmet Demirbaş hırsızlardan daha erken davranarak soygunculara ateş etmeye başladı. Kuyumcunun ateş açması sonucu baba-oğul oldukları anlaşılan A.A. (43) ve B.A. (16) çeşitli yerlerinde yaralandı.

Olay yerine gelen polis ekipleri yaralı soyguncuları GATA'ya ambulansla kaldırırken kuyumcu Ahmet Demirbaş ise gözaltına alındı.

Soyguncuları etkisiz hale getiren kuyumcuyu ilk teselli eden olay yerine gelen yakınları oldu. Kuyumcu karakola götürülürken olay yerinde yapılan incelemede 14 adet boş kovan bulundu.

Bu arada kuyumcu dükkanının güvenlik kamerasının kayıtta olmadığı öğrenildi. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatılırken soygunculardan baba A.A.'nın durumunun ciddi olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious