Aile boyu uyuşturucu satıcısı

Aile boyu uyuşturucu satıcısı  .10258
  • Giriş : 04.03.2008 / 14:53:00

Doğu ve Güneydoğu'dan gelen esrar maddesini İstanbul'un çeşitli yerlerindeki "torbacı" tabir edilen uyuşturucu satıcılarına dağıttığı belirlenen çoğunluğu aynı aileden olan ve aralarında çocuklu bir kadının da bulunduğu 5 kişi, 30 kilogram esrar maddesi i

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 2 ay önce yapılan operasyonda 16 kilogram esrar madde ele geçirilen ikamette, aynı suçun tekrar ettiğini belirleyen polis, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi'nde buluna eve operasyon düzenledi. Operasyonda Diyarbakırlı oldukları ve akraba oldukları belirlenen ailelerden oldukları tespit edilen A.G., R.G., İ.T., M.T ve M.Ç., gözaltına alındı. Şahısların Doğu ve Güneydoğu'dan getirdikleri esrarı Gaziosmanpaşa bölgesindeki torbacı tabir edilen uyuşturucu satıcılarına 2-3 kilogram paketler halinde pazarladıkları öğrenildi. Operasyonda uyuşturucu ticaretine yardımda bulunduğu iddia edilen aile mensubu da 1 yaşlarındaki çocuğu ile birlikte gözaltına alındı.

Gaziosmanpaşa İlçesi Barbaros Hayretin Paşa Mahallesi'ndeki eve yönelik yapılan operasyonda 24 ayrı poşette ot tabir edilen 25 kilo 700 gram esrar maddesi, ayrıca torbaya konularak koli bantları ile paketlenmiş 5 kilo 640 gram toz esrar maddeis ve yine satışa hazır olarak paketlenmiş içerisinde 37 gram esrar maddesi bulunan 12 paket esrar maddesi ele geçirildi.

Yaklaşık 2 ay önce aynı eve yönelik yapılan operasyonda 16 kilgoram esrar maddesi ele geçirilmiş, bazı aile mensupları ise gözaltına alınmıştı. Olayın üstünden kısa bir süre geçmesine, uyuşturucu tacirlerinin aynı evi tekrar esrar deposu haline getirmeleri, uyuturucu tacirlerinin kanunlar önündeki korkusuzluğunu gözler önüne serdi.

Operasyonda gözaltına alınan 5 kişi, Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'nde yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious