Aile hekimliğini ıslıklı protesto

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanmak istenen aile hekimliği projesi Adıyaman'da protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çevre illerinden katılımıyla Sakarya Caddesinde buluşan yüzlerce kişi, arama noktalarından arandıktan sonra miting alanına doğru yürüdü.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı mitingte yürüyen kalabalık, davullu-zurnalı zılgıt ve ıslık çalarak aile hekimliğini protesto etti. Türk-İş, Petrol-İş, Tüm-Bel-Sen, Eğitim-Sen gibi kuruluşların destek verdiği mitingte çocuklar yine en başlarda yer aldı.

Çocuklar, zafer işareti eşliğinde oynadı. Emniyet Müdürlüğü yanına varan grup, burada söylenen şarkılarla yağan yağmura rağmen saatlerce halay çekti. Miting yağan yağmur nedeniyle kısa sürdü.

Mitingte konuşan SES Genel Başkanı Köksal Aydın, doğanın dengesinin bozulduğunu söyleyerek, " Kar hırsı, sömürü hırsıyla, doğa tahrip ediliyor. Sera gazlarının sınırılandırılması için imzalanan Kyoto protokolüne halen imza atmayan ülkeler var. Bunlardan birisi malum dünyanın katili ABD. Ama Türkiye'de henüz imzalamadı. Sömürmek için dünya küçüldü diyenler, sıra insanlık için önlem almaya gelince kaçıyorlar." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious