Aile içi cinsel tacize 3.5 yıl hapis

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Adana’da annesi ve kız kardeşine yaklaşık 2.5 yıl önce cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen 29 yaşındaki sağır ve dilsiz M.K., 3 yıl 4 ay 7 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasına tutuklu sanık M.K. katıldı. Cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen annesi H.K. ile kız kardeşi S.K.’nin katılmadığı duruşmada M.K., tercüman aracılığıyla son savunmasını yaptı. Adana İşitme Engelliler İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı İsmet Seçkin’in tercümanlık yaptığı duruşmada M.K., el ve kol hareketleriyle annesi ve kız kardeşine cinsel tacizde bulunmadığını iddia etti.

Mahkeme heyeti, suçlu bulduğu M.K.’yı annesine cinsel tacizde bulunmaktan 10 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti. Tacizin teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle bu cezası 2 yıl 2 ay 7 güne indirildi. M.K., kız kardeşine de cinsel tacizde bulunması ve bu eyleminin de teşebbüste kalması nedeniyle ayrıca 1 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edildi. Tercüman, verilen toplam 3 yıl 4 ay 7 günlük hapis cezasını işaret diliyle M.K.’ye iletti.

M.K., 2000 yılında da 60 yaşındaki Hatun Tufan’ın bileziğini ve altın yüzüğünü gasp etmek suçundan 2001 yılında 6 yıl 11 ay hapis cezasına mahkum edilmişti. Bu suçtan tutuksuz yargılanan M.K., Yargıtay’ın kararını beklerken, annesi ve kızkardeşine taciz iddiasıyla tutuklanmıştı. Taciz iddiasıyla tutuklanan M.K., yargılama devam eden Yargıtay’ın gaspla ilgili kararı onaması üzerine bu suçtan da cezaevinde hükümlü olarak bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious