Aile içi şiddete karşı ortak tavır alınacak

  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

Bursa Valisi Sayın Nihat Canpolat ile Birey Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Yavaşcan, aile içi şiddete karşı ortak mücadele için protokol imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü'nün Eylül 1998'de valilikler bünyesinde ailelere ve kadınlara rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermek, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde çalışmak amacıyla kurulan Kadın Statüsü Birimi çalışmalara başladı. Birey Dershaneleri'yle imzalanan protokol ile aile içi şiddetin önlenmesi ve ailenin korunması projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Vali Canpolat, günümüzde aile için şiddetin önlenmesi projesinin önemli bir sosyal proje olduğunu belirterek, kadın ve erkeğin toplumsal yaşamın her alanında eşit bireyler olarak yer aldığını kaydetti. Her türlü şiddet ve çatışmadan arınmış bir aile ortamı kurmak gerektiğini belirten Canpolat, "Barış dolu bir dünya için şiddete son demeliyiz. Aile içi şiddete karşı toplumu bilinçlendirmek ve bireyleri eğiterek bu işi çözmemiz gerekiyor." dedi.

Birey Dergisi Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Yavaşcan, Kadının Statüsü Birimi'nin hizmet amacına uygun proje faaliyetlerinde sponsor olarak maddi ve manevi destekte bulunacaklarını ve her türlü iş birliğine açık olduklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious