Aile mesleği 'uyuşturucu tacirliği'

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

İzmir Narkotik polisi tarafından gerçekleştirilen "Dere" operasyonunda, esrar maddesi sattığı tespit edilen aynı aileden 5 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Operasyonunu ikinci ayağında ise alıcı kılığındaki polis 1 kilogram eroin maddesi ile bu uyuşturucuyu satmaya çalışan 4 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 4 zanlıdan birinin, 600 YTL'lik kredi kartı borcunu kapatmak için ilk kez eroin kuryeliği yaptığı iddia edildi.

Zanlının, kızının doğum gününde gözaltına alındığı ileri sürüldü. Operasyonda toplam 14 kişi gözaltına alınırken, 4.5 kilogram esrar, 1 kilogram eroin ve 3 gram kokain ele geçirildi.

Son dönemde uyuşturucu ile mücadele konusunda organezi suç örgütlerine yönelik başarılı operasyonlar gerçekleştiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İzmir'in Ballıkuyu ve Yeşildere semtlerinde düzenlenen "Dere" operasyonunda, "aile örgütü" şeklinde uyuşturucu ticareti yaptıkları belirtilen 5 kişi, değişik adreslere aynı anda düzenlenen operasyonlarla yakalandı.

Evin babası olan A.P.'nin yönettiği iddia edilen aile çetesinde, A.P.'nin karısı F.A., kızları G.Ç. ve B.Y. ile damadı A.Y.'de bulunuyor. Operasyonda sözkonusu kişilerin yaşadığı yerlerde 4.5 kilogram esrar maddesi ele geçirildi. Ayrıca bu kişilere yardım ve yataklık ettikleri iddia edilen Ş.K., M.B.S. ve A.D.'de gözaltına alındı.

İzmir'in Pınarbaşı ve Mersinli semtlerinde uzun süredir farklı bir uyuşturucu organizasyonu üzerinde çalışan Narkotik polisi, alıcı kılığına girerek ellerindeki eroini satmaya çalışan 4 kişiyle irtibat kurdu. Buluşma yerine gelen M.F.Ç., M.U., F.G. ve M.M. adlı zanlılar, polis tarafından 1 kilogram eroin maddesi ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Zanlılardan M.U.'nun, 600 YTL'lik kredi kartı borcunu ödemek için "eroin maddesini taşımak için kuryelik yaptığı" iddia edildi. M.U.'nun ayrıca kızının doğum gününde yakalandığı ileri sürüldü.

Narkotik ekipleri ayrıca Kadifekale semtinde F.K. adlı kişinin üzerinde 3 gram kokain maddesi ele geçirdi. Operasyonda F.N. adlı kişi de satışa hazır hale getirilmiş bir miktar esrar meddesi ile yakalanarak gözaltına alındı.

"Dere" operasyonunda yakalanan 14 zanlı emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious