Ailelere meyesuyu tavsiyesi

Ailelere meyesuyu tavsiyesi.10050
  • Giriş : 16.10.2008 / 20:57:00

Isparta Valisi Şemsettin Uzun, çocuklara hazır meyve suyu yerine evde sıkılmış meyvelerin sularının içirilmesini önerdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fevzi Paşa İlköğretim Okulu'nda düzenlen 'Gıda Günü' kutlamalarına katılan Vali Uzun, öğrencilere meyve suyu dağıtıldığını görünce velilere bazı tavsiyelerde bulundu.

Uzun, "Bu tür meyve sularının öğrencilere dağıtmayın. Nerede nasıl yapıldığı belli olmayan meyve sularını çocuklarınıza içirmeyin. Kendi evinizde sıktığınız meyve sularından çocuklarınıza verin. Mesela elmayı sıkıp suyunu çocuklarınıza içirebilirsiniz." dedi.

Dünyada 862 milyon insanını aç olduğunu ifade eden Uzun, medeniyet, sanayi ve teknoloji hızla gelişirken insan nüfusunun da çoğaldığını kaydetti. Bu gelişme ve çoğalma sırasında insanlarını çevreyi kirleterek berbat hale getirdiğini ifade eden Uzun, "Dünyada görüyorsunuz büyük bir miktarda su kaynakları var ama kullanabildiğimiz su miktarı belli. Yüzde 1-2 civarındadır. Dünyamızı kirletmeden, kaynaklarımızı sorumsuzca harcamadan gelecek nesillere bırakmak zorundayız. Fakat her geçen gün dünya kirleniyor ve sağlığımız tehlike altında kalıyor." diye konuştu.

Konuşmaların ardından folklor gösterileri yapılarak, anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı gösteri izlendi.

Daha sonra günün anlam ve önemiyle ilgili düzenlenen şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Vali Uzun tarafından öğrencilere çeşitli hikaye kitapları dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*