Ailenin iknası PKK'nın İzmir planını bozdu

  • Giriş : 28.05.2007 / 08:48:00

PKK'nın, devletin zirvesine yapacağı sansasyonel eylem son anda önlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eylem için H.O. isimli bir teröristin Kuzey Irak'tan Siirt'e geldiğini öğrenen İl Jandarma Komutanlığı, teröristin ailesiyle bağlantı kurup oğullarının teslim edilmesi için yardım istedi. Ailesince ikna edilen PKK'lı 4 gün önce jandarmaya teslim oldu ve 1 yıl önce Kuzey Irak'tan getirilen plastik patlayıcı, fünye ile silahların, İzmir'in Kaynaklar beldesindeki sığınağa gömüldüğünü, birinin bunları eylemlerde kullanmak üzere alacağını anlattı.

Bunun üzerine İzmir'e getirilen terörist sığınağı gösterdi. Önlem alan ekipler, 3 gün süren bekleyişin ardından, önceki gün patlayıcıları almaya gelen "Harun" kod adlı teröristi yakaladı. Sığınakta A4 tipi olduğu öğrenilen 11 kilo patlayıcı, 12 elektrikli fünye, 2 Kalaşnikof tüfek, susturucu takılı 2 tabanca, 10 el bombası ve çok miktarda gıda malzemesi ele geçirildi.

Teröristin hedefinin cuma ve cumartesi günü icra edilen tatbikatları izlemek için Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları İzmir'deyken ses getirecek bir eylem yapmak olduğu anlaşıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious