Ailenin imdadına hayırsever yetişti

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

İreç çifti ile çocukları İstanbul'daki bir hayırseverin borçlarını ödemesi üzerine cezaevinden çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de, sezaryenle dünyaya gelen çocuklarının hastane masrafları karşılığında verdikleri borç senedini ödemekte sıkıntı yaşayan ve icraya verilen, ardından ''mal beyanı''nda bulunmadıkları gerekçesiyle tutuklanan İreç çifti ile çocukları İstanbul'daki bir hayırseverin borçlarını ödemesi üzerine cezaevinden çıkarıldı.

Alınan bilgiye göre, 2004 yılının Mayıs ayında, inşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağladığı sırada rahatsızlanan hamile eşi Nuriye İreç'i (32) Mersin Devlet Hastanesi'ne, ardından Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdıktan sonra, Sinan adlı bebekleri olan Ahmet İreç (38), 719 YTL tutarındaki borcunun bir bölümünü ödeyemedikleri için dün akşam tutuklanarak,
Mersin E Tipi Cezaevi'ne konulmuştu.

İreç çiftinin düştüğü durumu öğrenen, İstanbul'da bulunduğunu bildiren ve açık kimliğini gizli tutan Yakup adlı kişi, bugün yaklaşık 750 YTL tutarındaki borcu, Mersin'deki bir yakını aracılığıyla ödedi.

Ödemenin yapılması üzerine Ahmet, Nuriye çifti ile çocukları Sinan saat 15.00 sıralarında cezaevinden çıkarılarak Toros Mahallesi'ndeki evlerine geldiler.

-''GEREKİRSE 100 BİN YTL BİLE VERİRDİM''-

Ahmet İreç, AA muhabirine, borçlarını kapatan kişiyi tanımadığını belirterek, ''sadece bir arkadaş cep telefonuyla Yakup adlı kişi ile beni görüştürdü. Bana, (bir yavru için gerekirse 100 bin YTL bile verirdim, bu kadar küçük parayı orada bulunanlar neden ödemeyip, sizi zor durumda bırakmışlar) dedi. Allah kendisinden razı olsun'' dedi.

İreç, diğer çocuklarının evlerinde gece babası tarafından bakıldığını, cezaevinde kaldıkları süre içinde sadece onları düşündüklerini söyledi. İreç, ''ne mutlu ki çoluk çocuğumuzun yanındayız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious