Ailesi 2 gündür Haliç'e düşen genci arıyor

Ailesi 2 gündür Haliç'e düşen genci arıyor.12178
  • Giriş : 26.07.2008 / 08:15:00

Haliç'te deniz bisikleti ile gezerken suya düşerek kaybolan Kadir Arslan'ın ailesi ve akrabaları 2 gündür, gece gündüz çocuklarının cesedini arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kiraladıkları kayıkla Haliç'te gezmedik yer bırakmayan acılı baba, oğlunun cesedinin bulunması için yetkililere seslendi. "Çocuğumun cesedini bulsunlar." diye ağlayan anne ve Kadir Arslan'ın akrabaları, ceset bulunana kadar sahilde yatacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz perşembe günü saat 16.00 sıralarında bir arkadaşı ile birlikte, deniz bisikleti ile Haliç'te gezmeye çıkan 15 yaşındaki Kadir Arslan, suya düşerek kaybolmasının üzerinden 2 gün geçmesine rağmen bulunamadı. Savcılıktan aldıkları arama iznine rağmen, deniz polisinin yeterli aramayı yapmadığından yakınan Kadir Arslan'ın ailesi kendi imkanlarıyla cesedi aramaya koyuldu. 2 gündür, gece gündüz kiraladıkları kayıkla arama yapan aile, sahile serdikleri battaniyelerde uyumaya çalışıyor.

Sırasıyla Haliç'e açılan Kadir Arslan'ın yakınları çocuklarının cesedi bulunana kadar aramayı sürdüreceklerini söyledi. Deniz polisinin kendilerine yardımcı olmadığını iddia eden baba Yalçın Arslan, "Oğlum kaybolalı 2 gün oldu ancak sadece 1 saat arama yapıldı. Biz de kendi imkanlarımızla aramaya çalışıyoruz. 2 gündür hem ağlıyor hem arıyorum. Bize yardımcı olmalarını istiyorum." dedi. Gözyaşlarını tutamayan anne Meral Arslan ise, "Çocuğumun cesedini bulsunlar. Ben oğlumu istiyorum. Oğlum bulunana kadar buradan ayrılmayacağım." şeklinde konuştu.

Aramalar sürerken, suda kaybolan gencin amcası Mustafa Arslan ise deniz bisikletlerinin ruhsatsız olmasına dikkat çekti. 5 YTL'ye kiraladıkları deniz bisikletlerinin güvenli olmadığını söyleyen Mustafa Arslan, Haliç'teki deniz bisikletlerini göstererek, "Bir insan ölmesine rağmen bunlar hala burada. Sahipleri hakkında hiç bir işlem yapılmıyor. Bu olay kapanınca tekrar deniz bisikletlerini kiralamaya devam edecekler." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*