Ailesini kurtaramanın üzüntüsü ile şoka girdi!

Ailesini kurtaramanın üzüntüsü ile şoka girdi!.7432
  • Giriş : 04.01.2008 / 16:27:00

Samsun'un Havza İlçesi’nde bir evde sobadan çıkan yangında 27 yaşındaki Münevver Demir ile çocukları 8 yaşındaki Utku Buğra, 7 yaşındaki Emir Kayra ve 3 yaşındaki Afşin Pusat birlikte can verdi. Narkoz teknisyeni olan 26 yaşındaki baba Yaşar Demir i

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay dün gece Havza İlçesi’nin 25 Mayıs Mahallesi, Gazi Osman Paşa Caddesi'nde meydana geldi. 5 katlı binanın en üst katında oturan Demir ailesinin 4 mensubu çıkan yangında feci şekilde can verdi. Havanın rüzgarlı olması nedeniyle bacadan giren sert rüzgarın etkisiyle kömür sobasının duman yapması sonucu aile önce zehirlendi. Ardından kıvılcım sıçraması sonucu yangın çıktı. İlçe İtfaiye yetkilileri, “Biz yangına hemen müdahale ettik. Fakat aileyi kurtaramadık. İlk tespitlerimize göre aile önce dumandan zehirlendi, sonra sobadan sıçrayan kıvılcım sonucu çıkan yangını farketmedikleri için de bulundukları odada yanarak can verdiler. İncelememiz devam ediyor'' dedi.

Yangından sonra hayatlarını kaybeden anne Münevver Demir ile çocukları Afşin Pusat, Emir Kayra ve Utku Buğra binadan cansız bedenleri çıkarılırken, diğer odada yatması nedeniyle son anda yangını farkeden ve alevler nedeniyle ailesini kurtaramayan, İlçe Devlet Hastanesi’nde narkoz teknisyeni olan baba Yaşar Demir sinir krizleri geçirdi. Şoka giren Yaşar Demir çalıştığı hastanedeki arkadaşları tarafından teskin edilmek istendi. Ancak kendine gelemeyen ve vücudunda yanık yaraları bulunan Yaşar Demir sakinleştirici ilaçlarla birlikte tedavi altına alındı. Anne ve çocuklarının cenazesi ise toprağa verilmek üzere Samsun’un Çarşamba İlçesi’ne gönderildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious