Air France'ın hız ekranları değişiyor

Air France'ın hız ekranları değişiyor.8365
  • Giriş : 07.06.2009 / 14:09:00

Air France, bir uçağının Atlantik'te 6 gün önce kaybolması üzerine, Airbus modellerindeki hız monitörlerini değiştirme işlemini hızlandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şirketten yapılan açıklamada, geçen yıl hız monitörlerinde buzlanmadan kaynaklanan sorunlar tespit ettikleri ve Nisan ayında bunları değiştirmeye başladıkları kaydedildi.

Uçaktaki sorunun eski tip hız monitörlerinden hatalı veri gelmesinden kaynaklanmış olabileceği belirtiliyordu. Fransız yetkililer, Air France uçağının düşüşten önce 24 hata mesajı verdiğini duyurdu. Mesajlar uçağın sistemlerinin devre dışı kaldığı sırada geldi. Otomatik pilot devrede değildi.

BBC'nin haberine göre, Fransız meteoroloji uzmanları da uçağın olağandışı bir fırtınaya yakalandığına dair bir gösterge olmadığını bildirdi.

Air France'a ait 228 kişi taşıyan yolcu uçağı Atlas Okyanusu üzerinde radar ekranlarından kaybolmuştu. Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinden kalkan AF 447 sefer sayılı uçakta 216 yolcu ve üç pilot da dahil 12 kişilik mürettebat bulunuyordu. Uçak, Brezilya'nın Natal kentinin 300 kilometre açığında kayboldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*