Airport TV yayın hayatına merhaba dedi

Airport TV yayın hayatına merhaba dedi.13477
  • Giriş : 10.10.2008 / 20:05:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 15:16:37

Türkiye’nin havacılık ve turizm temalı ilk televizyon kanalı Airport TV yayın hayatına başladı. Açılışı Ulaştıma Bakanı Binali Yıldırım yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

28 Ağustos'ta Türksat 3A uydusundaki yerini alan ve o tarihten bu yana test yayınını sürdüren Airport TV, 8 Ekim Çarşamba günü yayın hayatına 'Merhaba' dedi.

AIRPORT TV'nin Yenibosna'da bulunan Genel Müdürlük binasının açılışını Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım tarafından yapıldı. Memleketin her köşesindeki 7'den 70'e bütün vatandaşların artık uçakla tanıştığını kaydeden Yıldırım, “Havayolu, halkın yolu oldu. İmtiyazlı olmaktan çıktı, ihtiyaca dönüştü. Böyle gelişen bir sektörün 24 saat yayın yapan dünyada bir ilk olma niteliği taşıyan bir de televizyonu oldu. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

kullan

Airport TV'nin sektör için güzel hizmetler vereceğine inandığını ifade eden Yıldırım, “Airport TV'nin havacılıktan korkutan değil, havacılığı daha da sevdiren bir görev ifa edeceğini düşünüyorum. Yayın hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra Airport TV'nin yayın hayatına başlaması dolayısıyla hazırlanan pastayı kesen Yıldırım, stüdyoları gezerek canlı yayına katıldı.

Aynı gece Hilton Convention Center Balo Salonu'nda Bakan Yıldırım'ın da katılımıyla havacılık ve turizm sektörünün önde gelen isimlerinin davetli olduğu bir gala yemeği düzenlendi.

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in şarkılarıyla renk kattığı gecede televizyonun yayın döneminde yer alacak programlarının tanıtımı da yapıldı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*