Ajanlar, Cem Uzan'ın yüzünü güldürdü

Ajanlar, Cem Uzan'ın yüzünü güldürdü.12793
  • Giriş : 24.06.2009 / 10:54:00

Cem Uzan çok mutlu! Paranın kokusunu aldı dedikoduları yayıldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Libananco avukatları ile eski FBI ve CIA ajanlarından oluşan Forensic ekibi, halen Türkiye'de ve Uluslararası Tahkim Heyeti'nin verdiği onay çerçevesinde inceleme yapıyor. Önceki gün çalışmalara başlayan uzmanlar Takasbank'da, Libananco'nun 'Benim' dediği hisse senetlerinin bir bölümünü buldu. Önceki akşam da Forensic ekibinin 'Shark' lakaplı lideri, Cem Uzan ile Ortaköy'de Zuma'da akşam yemeğinde buluştu. Cem Uzan konuyla ilgili yorum yapmak istemediğini belirtirken “Herşey Kasım ayında belli olacak” demekle yetindi. Ancak konuya yakın kaynaklar, Türkiye tarafının savunmadaki acemiliklerinden sonra Libananco'nun davayı kazanacağına olan inancının iyiden iyiye arttığını, hatta söz konusu yemeğin bir kutlama yemeğine dönüştüğünü belirtiyorlar.

Uzan'ın ajanları borsada açığa düştü

Uzan'ın ajanlarının İMKB'deki incelemelerinin perde arkası aydınlandı. Türkiye'ye tahkim davası açan Libananco, ÇEAŞ ve Kepez hisselerini mahkemeye sunamayınca Türkiye'ye ajan gönderdi. Ajanlar, olmayan hisseleri arıyor

Cem Uzan'ın bağlantılı olduğu Libananco'nun eski FBI ve CIA ajanlarından oluşan 5 kişilik ekibin İMKB'de 2 gündür yaptığı incelemelerin perde arkası aydınlandı. Ajanların, İMKB'de Libananco'nun olmayan hisselerini aradığı belirtildi. Merkezi Güney Kıbrıs'ta bulunan Libananco isimli şirket, ÇEAŞ ve Kepez şirketinin hisselerinin kendilerine ait olduğunu öne sürerek Türkiye aleyhine açtığı 10.1 milyar dolarlık tahkim davasında mahkemeye hisseleri sunamadı. Libananco'nun ÇEAŞ ve Kepez hisselerini mahkemeye sunamaması üzerine ajanların Türkiye'ye göndermesine karar verildiği belirtildi.

HİSSELERE EL KONDU İDDİASI

Türkiye'ye gelerek ÇEAŞ ve Kepez hisseleri ile ilgili incelemelerde bulunan eski FBI ve CIA ajanlarından oluşan ve 'Uzan'ın ajanları' olarak nitelendirilen ekibin, Libananco'nun elinde olmayan ÇEAŞ ve Kepez hissesileriyle ilgili belge aradığı ortaya çıktı. Uzan Grubu'ndan ÇEAŞ ve Kepez hisselerine aldığını öne süren Libananco şirketi, mahkemeye hisseleri sunamayınca davayı kaybetme aşamasına geldi. Uzan Grubu, mahkemeye bu kez, 'Libananco'nun hisseleri Türkiye'de saklanıyordu ancak devlet el koydu' iddiasında bulundu. Türkiye ise hisselerin Libananco şirketine hiçbir zaman geçmediğine ilişkin deliller ortaya koydu. Mahkeme bunun üzerine, heyet gönderilmesine karar verdi.

AJANLAR NEYİ İNCELİYOR

Ajanlar, ÇEAŞ ve Kepez hisselerinin kimin elinde olduğunu belirlemeye çalışıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2003 yılında el konulan ÇEAŞ ve Kepez şirketlerinin hisselerinin büyük kısmı devletin elinde bulunuyor. Libananco ise sadece kağıt üzerinde, hisselerin sahibi görülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*