Ajda'nın villasında define mi var?

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Süperstar’ın Tarabya’da yaptırdığı villa hakkında kulaktan kulağa yayılan “Altında define var” dedikoduları şehir efsanesine döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ajda Pekkan’ın 1970’lerin sonunda satın aldığı, geçen yıl villa yapımına başlanan arsa hakkında şu sıralar bir efsane dolaşıyor. Pekkan’ın 27 yıldır villa yaptırmak için hayal kurduğu, 1240 metrekarelik arazi hakkındaki dedikoduya göre yıllarca belediyeden inşaat izni alınamamasının altında yatan neden; bu arazinin altında iki sarnıcın olması. Define avcılarının kulağına kadar giden bu dedikodular nedeniyle birkaç kez de inşaat alanına gizlice gelen defineciler kazı yapmaya çalıştı ancak bekçiler tarafından uzaklaştırıldı.

Arazi üzerinde daha önce yapılan tarihi bir ev üzerine yeniden lüks bir inşaat yapan ve sadece iç mimarisi 600 bin dolara mal olması beklenen villanın müteahhidi Mehmet Dalmaz ise iddialar karşısında şaşkın.

DALMAZ YALANLADI

Dalmaz, “Yok kardeşim ne definesi. İnşaat alanında öyle bir şey yok. Birileri uydurmuş, kulaktan kulağa yayılarak büyümüştür. Şimdiye kadar böyle bir şey duymadım. Bu söylentiye ancak gülerim. İnşaat alanında kazı yapmaya çalışan filan da olmadı, olamaz da” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious