AK Parti, Bursa'da zafere ulaştı

  • Giriş : 30.03.2009 / 01:37:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa'da kesin olmayan seçim sonuçlarına göre 16 ilçeden 13'ünü kazandıklarını belirterek, "Elde ettiğimiz neticeden memnunuz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti il binasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Çelik, daha iyisini arzu etmenin her siyasi partinin arzusu olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Biz de daha başarılı olmak isterdik. Ama neticede Bursa'nın 16 ilçesinden 13'ünü almışız. Bu yarışta birileri de bir şeyler alacak mutlaka. Çok doğal bir netice bu. Bursa gibi ekonomik krizin etkilediği bir şehirde elde edien bu başarı çok anlamlıdır. Ben her yerini karış karış gezdim. Nerede ne yaşandığını gördük. Bursa'da krizden etkilenme olmuş. Buna rağmen halkımız bizi tercih etti. Onlara teşekkür ediyorum."

"NİLÜFER'DE İNATLAŞMA OLDU"

CHP'nin elinde olan Nilüfer ilçesinin kazanılması için çok mücadele ettiklerini vurgulayan Çelik, burada diğer partilerin bir bloklaşma içerisine girdiğini savundu.

İlçede inatlaşma olduğunu vurgulayan Çelik, "Nilüfer'de ise bir bloklaşma oldu. Genel başkanların mitinglerde yaptıkları konuşmalar da bunda etkili oldu. Bir inatlaşma oldu. Orada bir bloklaşmalar oldu. Ama biz çok iddialı çıktık. Bir kemikleşme oldu. İnadına dediler. Ama orada bir önceki seçimde iyi oy alan partilerin bu kez oy alamadıklarını gördük. Bu da şunu gösterdi. AK Parti ve diğerleri seçime girdi. Bize oy veren bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Oy vermeyenlere de çok teşekkür ediyoruz. Biz bütün Bursalılar'ın sorunlarını çözmek için iktidara gelmiş bir kadroyuz. Bu sorunları çözmeye de devam edeceğiz." diye konuştu.

"TÜRKİYE GENELİ OYLARIMIZ DA BAŞARILI"

AK Parti'nin Türkiye geneli oylarını da değerlendiren Bakan Çelik, şunları kaydetti: "Türkiye genelinde de AK Parti kaybettiklerinin yanında kazandıklarına da baktığımızda büyük oranda dengeliyor. 2004 yerel seçimlerindeki oy aranımızı aşacağımızı ümit ediyorum. 22 Temmuz seçimleriyle bu mukayese edilmemeli bence. Çünkü o günki koşullar farklıydı. Şu anki rakamlara bakıldığında AK Parti'yi son derece başarılı buluyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*