AK Parti, CHP'ye hakaret davası açtı

AK Parti, CHP'ye hakaret davası açtı.7906
  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

İzmir'de Kemal Unakıtan'ın fotoğrafının bulunduğu 5 bin afiş asan CHP Bornova İlçe Başkanı Kerim Özer'e, AK Partili meslektaşı partinin tüzel kişiliğine ve Bakan Unakıtan'a hakaret edildiği gerekçesiyle dava açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sözkonusu dava, CHP Bornova İlçe Teşkilatı'nın değişik yerlere astığı afişler sebebiyle açıldı. Üzerinde Unakıtan'ın resminin bulunduğu afişlerde, ''Her şey Unakıtan için'' başlığı yer alıyordu.

Bir ampul içindeki Unakıtan'ın resminin etrafında çeşitli olaylarla alakalı suçlar isnat ediliyordu. Afişin altında ise tırnak içinde, ''Kediye ciğer emanet edilmez'' cümlesi bulunuyordu. Bu afişin ilçeye asılmasından sonra AK Parti İlçe Başkanı Seyhan, partisinin tüzel kişiliğine ve Maliye Bakanı'na hakaret edildiği gerekçesiyle CHP İlçe Başkanı Özer'e İzmir 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

Duruşmaya avukatıyla giden Seyhan, ileride CHP'ye 1 YTL'lik sembolik tazminat davası da açacaklarını belirtti. Davanın açılmasından dolayı partisinin memnun kaldığını belirten Seyhan, Unakıtan'ın da kendisine teşekkür ettiğini kaydetti. Seyhan, afişteki sözkonusu suçlamaların asılsız olduğunu ve tek tek çürütüldüğünü belirtti.

Afişlerdeki ifadelerin hakaret taşımadığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Kerim Özer ise bu olayın tamamen siyasi eleştiri çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Afişleri, CHP tarafından Bakan Unakıtan'la ilgili gensoru öncesi asmıştı. Mahkeme. avukatsız gelen Özer'in bir sonraki duruşmaya avukatıyla katılacağını belirtmesi üzerine ileri bir tarihe ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious