'AK Parti, değişimin ve gelişimin simgesi'

'AK Parti, değişimin ve gelişimin simgesi'.9797
  • Giriş : 09.03.2008 / 17:54:00

Bakan Faruk Özak, kısa sürede nesiller boyu yaşayacak işlere imza atmayı başardıklarını belirterek, AK Parti'nin 5 yıl içinde değişimin ve gelişimin simgesi haline geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan AK Parti İl Gençlik Kolları 2. Olağan Kongresi'ne katılan Bakan Özak, Türkiye ekonomisinin AK Parti döneminde yaşanan yapısal değişimlerle dünyanın 17., Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi haline geldiğini kaydetti. Türkiye nüfusunun yurt dışında yaşayan vatandaşlarla birlikte 74 milyon olduğunu ifade eden Özak, bu nüfusun yarısının 28 yaşın altında olduğunu dile getirdi. Türkiye için bunun çok önemli ve değerlendirilmesi gereken büyük bir fırsat olduğunu anlatan Bakan Özak şöyle konuştu: "Nitelikli, girişimci öz güveni olan ve milli değerlerine sahip çıkan bir gençlik ülkemizi hak ettiği yere taşıyacak temel varlığımızdır. AK Parti kadroları olarak gururla övündüğümüz bir gerçek var. Türkiye'nin en dinamik gençlik kollarına sahibiz. Çünkü AK Parti gençliğin dinamik aktif ruhunu temsil ediyor. Partimiz Türkiye'nin geleceğe dönük hayallerini ve umutlarını temsil ediyor. Dünyada olup bitenleri anlamayan siyasetçiler, bu ülkenin gençliğini anlayamazlar. İşte bizim farkımız burada ortaya çıkıyor. Türk gençliğini en iyi anlayan bir partiyiz.''

Gençliğe güvenen bir parti olduklarını vurgulayan Özak, siyasete sahip çıkan gençliği gördükçe umutlarının tazelendiğini söyledi. Kendilerinin gençlere yedek kulübesini değil ilk 11 layık gören bir parti olduklarını ifade eden Özak, "Biz takım oyunun ne anlama geldiğini ve gençlerin bu takımda ne kadar hayati bir rolleri olduğunu bilincindeyiz. Gençleri sahanın her yerinde değerlendirmeye hazırız. Gençler sayesinde partimiz siyasetinin uzun yıllar boyunca dinamik kalacağından gelişip, güçleneceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Bizim gençlik kollarımıza bakışımız diğer partilerden çok çok farklı. Biz gençlerini sadece gençlik sorunlarıyla ilgilendiği, o eskimiş anlayışı terk ederek gençlerimizin toplumun her sorununa ilgi duyan çözüm arayan bir yapı içinde çalışmasını arzu ediyoruz. Biz AK Parti gençliğine bayrağı devrederken bambaşka bir Türkiye devredeceğiz. Biz gençlere dünya liginde her alanda başı dik bir Türkiye devredeceğiz." diye konuştu.

Kısa sürede nesiller boyu yaşayacak işlere imza atmayı başardıklarını anlatan Özak, Türkiye ekonomisinin AK Parti döneminde yaşanan yapısal değişimle dünyanın 17., Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi haline geldiğini dile getirdi. Türk milletinin tarihinde ilk kez 23 kez üst üste büyümeye şahit olduğuna dikkati çeken Bakan Özak şunları kaydetti: "1993-2002 yılları arasında ortalama sadece yüzde 2.6 büyüyen Türkiye ekonomisi, 2003-2007 yılları arasında yılda ortalama yüzde 7.3 oranında büyüyerek bir rekora imza attı. 2002 yılında 36 milyar dolar olan ihracat bugünkü tarih itibariyle 106 milyar doları buldu. Kişi başına milli gelir 7 bin 500 dolar. 10 bin dolarlık seviyeye daha erken varacağız inşallah. Göreve geldiğimizde 23 milyar doların üzerindeki İMF borcumuz bugün 6.9 milyar dolara düştü. Bu bir başarı öyküsüdür. Cumhuriyetimizin 100. yılı olarak 2023 yılında Türkiyeyi dünyanın en güçlü 10 ülkesi arasına sokmak hedefimizdir."

Ülkenin sadece ekonomisi değil, demokrasinin de çıtasını yükseltmenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Özak, fakirlikle, cehaletle, tevfikayla mücadele eden, düşman üretmeyen dost kazanan bir iktidar olduklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious