Ak Parti, köşk mitinginin 10 katını toplar

  • Giriş : 16.04.2007 / 00:00:00

Ak Parti Gurup Başkan Vekili Eyüp Fatsa, partisinin istemesi halinde Ankara'da düzenlenen "Cumhuriyet Mitinginin" en az 10 katı bir kalabalık toplayabileceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mitingden her kesimin mesaj aldığını; ancak kalabalık toplayarak milli iradenin, parlamentonun ve yasaların görmezden gelinemeyeceğini belirten Fatsa, " O zaman kim daha çok kalabalık toplarsa, parlamento onun isteğini mi yapacak? O zaman milli iradeyi, parlamenter iradeyi nasıl tecelli edeceksiniz." dedi.

Kalabalık toplayarak, milli iradeyi etki altına almanın yanlış olduğunu kaydeden Fatsa, "Bir başkası, daha fazla sivil toplum örgütünü bir araya getirip, daha büyük bir miting yapabilir. AK Parti böyle bir şeyi organize etse birkaç milyon insanı buraya toplar. Bunu böyle bir yarışa sokmak, milli iradenin tecelli etmesine etki yapmak olur. Doğru olur mu?" diye konuştu.

Fatsa, Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) daha önce bu tür toplantılara katılan öğrenci ve hocaları cezalandırmasına rağmen, bu miting için cüppelerle katılımı desteklemesinin kendisini şaşırttığını kaydederek şöyle devam etti:"YÖK, daha önce Bu tip eylemlere katılan hocalar apoletleri sökülürcesine unvanları elinden alınarak sokağa bırakılmış, öğrencilere ceza verilmiştir. YÖK geçmiş uygulamalarının doğru olduğuna inanıyorsa, bu mitinge cübbeleriyle katılan hocalar var. Hatta bazı üniversite rektörleri organizasyon yaptılar. Şimdi kamuoyu merak ediyor; YÖK geçmişteki uygulamalarına sahip çıkacak mı? Çıkmayacaksa o zaman geçmişte yaptıklarının yanlış olduğunu, bu öğrenci ve hocalara haksızlık yapıldığını söyleyecek mi? Bu çifte standardı kamuoyunu ikna edecek şekilde nasıl izah edecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious