AK Parti, MKYK haberlerini yalanladı

AK Parti, MKYK haberlerini yalanladı.7182
  • Giriş : 02.04.2008 / 15:35:00

AK Parti, Merkez Karar Yürütme Kurulu hakkında çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu belirten bir açıklama yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, dünkü Merkez Karar Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına atfen bugünkü bazı gazetelerde "Gerçek dışı haberler" yer aldığı belirtildi.
Yazılı açıklamada, "Bazı gazetelerde dün yapılan AK Parti MYK toplantısına atfen gerçek dışı haberler yer almaktadır. Baştan sona uydurma diyaloglar, asla cereyan etmemiş olan konuşmalar, hayali senaryolar eşliğinde ne yazık ki manşetlere taşınmıştır" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Basın Konseyi Başkanı sıfatını da taşıyan Hürriyet yazarı Oktay Ekşi'nin, dünkü grup toplantımızın kapalı bölümünde, Sayın Genel Başkanımızın sarf ettiği iddia edilen bazı sözleri kamuoyuna yapılmış açıklama gibi gerçek kabul ederek, bunun üzerine yorum bina etmesinin de hangi etik değerlerle bağdaştırıldığı anlaşılamamıştır. Bir haber ajansı tarafından üretilen 'yedek parti' iddialarının, ilgili tarafların yalanlamaları yok sayılarak ve hiç sorgulanmadan, doğruluğu araştırılmadan, belirli gazetelerde yer almış olmasının özellikle düşündürücü" olduğu ifade edilen açıklamada, "Dezenformasyon kampanyası izlenimi veren bu haberin temel iddialarının, haberi doğruladığı öne sürülen GTP Genel Başkanı Sayın Tuna Bekleviç tarafından aslında dün yazılı bir açıklamayla tekzip edilmiş olduğunu kamuoyumuzun bilgisine sunuyoruz" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious